Powstaje "Joker 2". Joaquin Phoenix powróci w tytułowej roli

20.11.2019 15:57
Powstaje "Joker 2". Joaquin Phoenix powróci w tytułowej roli Fot. materiały prasowe Warner Bros.

Zgodnie z doniesieniami magazynu The Hollywood Reporter, Todd Phillips otrzymał zielone światło na stworzenie kontynuacji "Jokera".

"Joker" Todda Phillipsa odbił się szerokim echem w środowisku filmowym, bijąc liczne rekordy popularności. Dla wielu był to wystarczający argument do tego, by powstał sequel. Wygląda na to, że ich życzenie zostanie spełnione. The Hollywood Reporter podaje, że w Warner Bros. trwają już prace nad "Jokerem 2".

"Joker 2" powstaje. Joaquin Phoenix powróci w tytułowej roli

Jak podaje źródło magazynu The Hollywood Reporter, 7 października 2019 roku Todd Phillips udał się do biura Toby'ego Emmericha - szefa Warner Bros., który otrzymał 96.2 miliona dolarów za weekend otwarcia "Jokera". Reżyser miał złożyć Emmerichowi ciekawą propozycję - umowę gwarantującą mu prawo do stworzenia serii filmów o genezach superbohaterów DC.

Przeczytaj także

Zgodnie z doniesieniami THR, Emmerich odmówił. Phillips wynegocjował jednak prawa do opowiedzenia jeszcze jednej historii w ramach uniwersum DC. Tutaj na scenę wchodzi "Joker", który dopiero co zarobił okrągły miliard dolarów w światowym box office. Źródło podaje, że prace nad "Jokerem 2" już trwają, a Todd Phillips ma odpowiadać za jego reżyserię. Powrócić ma również Scott Silver w roli scenarzysty oraz, rzecz jasna, Joaquin Phoenix, który za swój występ w "Jokerze" jest głównym faworytem w tegorocznym wyścigu po Oscary.

Przeczytaj także

Zarówno studio Warner Bros., jak i Todd Phillips odmówili komentarza w tej sprawie. Zatem, na obecną chwilę powstanie "Jokera 2" pozostaje w sferze niepotwierdzonych doniesień.

Zobacz też: Wycięta scena z "Jokera" odpowiedziała na nurtujące pytanie widzów

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.