12.05.2020 14:29

Powstaje "Kogel-mogel 4". Scenariusz jest już gotowy

Według najnowszych informacji niebawem rozpoczną się prace na planie czwartej części filmu "Kogel-mogel". Ilona Łepkowska skończyła pisać już scenariusz.

Miszmasz, czyli kogel-mogel 3
foto: materiały promocyjne/Next Film

Prawdopodobnie nikt nie czekał na tę informację, ale czwarta część komediowej serii "Kogel-mogel" to tylko kwestia czasu. W styczniu 2020 roku pojawiły się pierwsze głosy o powstawaniu kolejnej odsłony przygód rodziny Solskich. Minęło kilka miesięcy i scenariusz autorstwa Ilony Łepkowskiej już jest gotowy.

"Kogel-mogel 4" - scenariusz filmu już gotowy

Dwie pierwsze części "Kogla-mogla" należą już do grona kultowych polskich komedii. Po 31 latach zdecydowano się powołać do życia kontynuację. Wierni fani oryginału czekali, ale się rozczarowali. Produkcja w reżyserii Kordiana Piwowarskiego została dość negatywnie odebrana przez krytyków i widzów. Nie bez powodu ten film został okrzyknięty przez naszych czytelników jedną z najgorszych produkcji 2019 roku.

Najgorsze polskie filmy 2019
Najgorsze polskie filmy 2019
Przeczytaj także Najgorsze polskie filmy 2019 roku według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Niskie noty nie idą jednak w parze z dobrymi wynikami kasowymi. "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3" był finansowym hitem ubiegłego roku i przyciągnął do kina bardzo wielu widzów. Skoro pieniądze się zgadzają, producenci uznali, że trzeba kuć żelazo, póki gorące i rozpoczęli pracę nad kontynuacją.

Foto: materiąły prasowe Marvel Studios
Foto: materiąły prasowe Marvel Studios
Przeczytaj także To nie "Avengers" Polacy oglądali w tym roku najchętniej. Zwycięzca was zaskoczy!

Łepkowska rozmawiała na temat scenariusz z portalem Party.pl. Scenarzystka zdradziła nawet kiedy ekipa planuje rozpocząć zdjęcia do nowego "Kogla-mogla".

"

Scenariusz jest gotowy, właśnie nanoszę ostatnie poprawki. Zapowiada się, że będzie to zwariowany film, bliski współczesnym gustom. Mam nadzieję, że sytuacja z koronawirusem zostanie na tyle opanowana, że w sierpniu uda nam się wejść na plan zdjęciowy. Oby tylko nie była to płonna nadzieja. Trzon będą stanowić te same gwiazdy co w trzeciej części: Grażyna Błęcka-Kolska, Katarzyna Łaniewska, Anna Mucha, Nikodem Rozbicki, Zdzisław Wardejn, Aleksandra Hamkało. Dojdą dwie nowe postaci, ale kto je zagra, nie "

Jak widać, w serii znowu zobaczymy bohaterów dobrze znanych widzom oryginału, jak i postacie, które zadebiutowały dopiero w trzeciej części. Na razie nie zdradzono, o czym opowie nadchodząca produkcja. Jak dobrze znasz film "Kogel-mogel"? Rozwiąż QUIZ!

"Kogel-mogel 4" - kiedy premiera?

Poprzednia produkcja poza sukcesem kasowym może pochwalić się również Wężem w kategorii Najgorszy sequel, prequel, remake. Film był nominowany do najgorszych polskich nagród filmowych w dziewięciu innych kategoriach. Czy czwarta część powtórzy te osiągnięcia? A może zaskoczy wszystkich i sprosta wymaganiom fanów dwóch pierwszych części? O tym przekonamy się prawdopodobnie w roku 2021. Jeśli sytuacja pandemii koronawirusa zostanie opanowana do sierpnia tego roku, twórcy mają szansę przygotować film na lato 2021.

Czekasz na "Kogel-mogel 4"?

Tomasz Karolak
Tomasz Karolak
Przeczytaj także Węże 2020 rozdane. Znamy najgorsze polskie filmy roku

Zobacz też: QUIZ: Jak dobrze znasz cytaty z polskich komedii?

Tagi: Film polskie filmy komedia Kogel-Mogel