25.01.2019 16:15

Powstaje bożonarodzeniowa komedia romantyczna o lesbijkach. W rolach głównych Kristen Stewart i Mackenzie Davis

W nadchodzącej świątecznej komedii romantycznej o lesbijkach pod tytułem "Happiest Season" wystąpią Kristen Stewart ("Zmierzch") i Mackenzie Davis ("Blade Runner 2049").

Mackenzie Davis i Kristen Stewart
foto: FayesVision / WENN.com/agefotostock/East News, LAURENT LAURENT VU/SIPA/SIPA/East News

Okres świąt Bożego Narodzenia sprzyja powstawaniu komedii romantycznych i innych produkcji opowiadających o głębokich uczuciach bohaterów. Trwają prace nad filmem "Happiest Season", który opowie o miłości dwóch kobiet. W filmie, za który odpowie wytwórnia TriStar, potwierdzono już rolę Kristen Stewart znanej między innymi z serii "Zmierzch". Do obsady najprawdopodobniej dołączy również Mackenzie Davis ("Blade Runner 2049"), która wcieli się w drugą protagonistkę i partnerkę Stewart.

"Happiest Season" - świąteczna komedia romantyczna o lesbijkach

Informację na temat obsady "Happiest Season" podał serwis The Hollywood Reporter. Film skupi się na młodej kobiecie, która planuje oświadczyć się swojej dziewczynie podczas rodzinnego spotkania z okazji świąt Bożego Narodzenia. W trakcie przygotowań do świąt okazuje się, że jej partnerka nie powiedziała swoim konserwatywnym rodzicom prawdy na temat orientacji seksualnej. Scenarzystkami filmu są Clea DuVall i Mary Holland. DuVall  w 2016 roku wyreżyserowała doceniony podczas festiwalu filmowego w Sundance niezależny komediodramat pod tytułem "Interwencja". Odpowie również za reżyserię "Happiest Season". Film będzie jej debiutem reżyserskim w dużym studiu filmowym. Producentami komedii zostali Marty Bowen, Isaac Klausner oraz Jaclyn Huntling.

Na razie nie potwierdzono oficjalnie, że Davis wystąpi w "Happiest Season". Obecnie aktorka prowadzi negocjacje z twórcami filmu dotyczącego swojego kontraktu. Jedną z ostatnich ról Davis był występ w filmie "Tully", gdzie zagrała u boku Charlize Theron. Jest również zaangażowana w powstającą 6. część "Terminatora" w reżyserii Tima Millera. W kontynuacji słynnej serii science fiction wcieli się w wyszkoloną w walce zabójczynię. Kristen Stewart wystąpi natomiast jako jedna z Aniołków Charliego w nadchodzącym reboocie serii. 

"Happiest Season" - kiedy premiera filmu?

Na razie twórcy nie potwierdzili, kiedy "Happiest Season" trafi na ekrany kin. Prawdopodobnie premiera komedii romantycznej odbędzie się dopiero w święta 2020 roku. Produkcja jest obecnie na bardzo wczesnym etapie prac, więc trudno wyobrazić sobie, by w ciągu niecałego roku powołano do życia gotowy film.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Blade Runner 2049 Blade Runner Zmierzch komedia