23.03.2018 12:09

Powstaje dokument o rodzinie Charlesa Mansona

Zak Bagans przygotowuje film dokumentalny na temat potomków Charlesa Mansona. Kim są członkowie rodziny przestępcy? 

Charles Manson
foto: Rex Features/East News

Charles Manson nie żyje od 19 listopada 2017 roku, ale śmierć przestępcy spowodowała, że nagle przypomniał sobie o nim cały świat. Hollywood zainteresowało się tematem brutalnego zabójstwa dokonanego przez członków sekty Mansona o nazwie Rodzina, którzy napadli na ciężarną żonę i przyjaciół Romana Polańskiego. Ten wątek pojawia się w najnowszym filmie Quentina Tarantino oraz produkcji Mary Harron poświęconej mordercom Sharon TateZak Bagans, twórca horroru dokumentalnego „Demon House”, w swoim najnowszym filmie też postanowił przyjrzeć się rodzinie Mansona. Tym razem chodzi jednak o pokrewieństwo krwi.

Charles Manson - rodzina

Jak donosi TMZ, Bagans będzie producentem wykonawczym filmu zatytułowanego „Manson’s Bloodline”. Produkcja ruszyła tuż po śmierci kryminalisty. Głównym bohaterem będzie oczywiście Manson, ale ważną część będzie stanowiła opowieść o osobach spokrewnionych z przywódcą Rodziny. W filmie zobaczymy między innymi sądową batalię o ciało Mansona, a także... materiał z pogrzebu przestępcy, na którym widać otwartą trumnę ze zwłokami. Bagans wyznał, że inspiracją do powstania filmu było spotkanie z Jasonem Freemanem - wnukiem Mansona. Filmowiec i potomek guru Rodziny zaprzyjaźnili się i szybko wyszło na jaw, że Freeman zawsze chciał spotkać się z dziadkiem twarzą w twarz. Początkowo „Manson’s Bloodline” miał pokazać spotkanie wnuka z Mansonem, jednak amerykański system więziennictwa nie pozwolił na odwiedziny w celi. Freeman mógł zobaczyć dziadka osobiście dopiero w dniu pogrzebu. Ten moment został uwieczniony w dokumencie Bagansa. 

Charles Manson w więzieniu

Na razie nie podano innych szczegółów dotyczących „Manson’s Bloodline”. To nie jedyny dokument na temat przestępcy, który powstał w ostatnich miesięcy. W produkcji telewizyjnej „Charles Manson: The Final Words”, w której narratorem był Rob Zombie, padły ostatnie słowa kryminalisty zarejestrowane przez urządzenia nagrywające. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Charles Manson Dokument filmy dokumentalne