11.01.2019 10:20

Powstaje film animowany "Mortal Kombat"

Marka Mortal Kombat już niedługo się poszerzy o film animowany. Według najnowszych informacji Warner Bros. Animation pracuje nad nowymi przygodami najpotężniejszych wojowników świata.

Mortal Kombat: Defenders of the Realm
foto: Mortal Kombat: Defenders of the Realm

Serii Mortal Kombat nie trzeba nikomu przedstawiać. Od debiutu w 1992 cieszy się ogromną popularnością. Fani bijatyki nie tylko mogli poczuć się jak Raiden, Johnny Cage, Kitana, Liu Kang czy Sub-Zero dzięki wielu grom wideo, ale również poznawać ich przygody w filmach aktorskich, serialu animowanym czy komiksach. Już niedługo wojownicy powrócą dzięki filmowi animowanemu, nad którym rozpoczęto prace.

Mortal Kombat będzie filmem animowanym

O powstającej produkcji poinformował portal Revenge of the Fans. Za film ma odpowiadać Warner Bros. Animation. Prawdopodobnie animowane Mortal Kombat trafi na platformę streamingową WarnerMedia. To nie pierwsza próba przeniesienia świata i postaci znanych z gier na język animacji. W 1996 roku Ed Boon i John Tobias stworzyli nigdy nieemitowany w Polsce 13-odcinkowy serial "Mortal Kombat: Defenders of the Realm".

Głównymi bohaterami byli wojownicy dowodzeni przez Raidena, którzy musieli powstrzymać zagrożenie ze strony Shao Kahna, Shang Tsunga i Quan Chi. Ten ostatni złoczyńca, zanim trafił do świata gier Mortal Kombat, zadebiutował właśnie w tym serialu. W produkcji nie pojawili się jednak tacy bohaterowie jak Kung Lao, Johnny Cage, Mileena, Jade, Sindel, Noob Saibot, Baraka, Jarek, Reiko, Tanya, Shinnok, Goro czy Kintaro. Prawdopodobnie nowa animacja naprawi ten błąd.

Według doniesień, w powstającym filmie Mortal Kombat usłyszymy głosy aktorów z popularnych animacji na podstawie komiksów DC, między innymi Darina DePaula, Grey Griffin, Jennifer Carpenter czy Kevina Michaela Richardsona. W jedną z postaci wcieli się również gwiazda nadchodzącego serialu "Stargirl" - Joel McHale. Według plotek Patrick Seitz, ma podkładać głos za Scorpiona. Aktor wystąpił w roli wojownika w kilku grach Mortal Kombat. Do swojej roli ma również powrócić Steve Blum, który użyczył głosu Sub-Zero w Mortal Kombat X. W Liu Kanga ma się natomiast wcielić Jordan Rodrigues.

Film Mortal Kombat - kiedy premiera?

Na razie trudno przewidzieć, kiedy produkcja trafi na WarnerMedia. Prace nad filmem dopiero się rozpoczęły i nic jeszcze nie jest pewne. Tym bardziej Warner Bros. Animation ma plany na najbliższe miesiące. W 2019 roku zobaczymy takie animacje jak "Reign of Superman", "Hush" i "Justice League vs. The Final Five". Prawdopodobnie premiera animowanego Mortal Kombat odbędzie się w roku 2020. Fani mogą pocieszyć się nadchodzącą grą Mortal Kombat 11, ktora zadebiutuje 23 kwietnia 2019 roku na platformach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Batman Liga Sprawiedliwości Mortal Kombat Superman