01.02.2019 09:06

Powstaje film biograficzny o Davidzie Bowie’em. Kto wcieli się w muzyka?

David Bowie był legendą muzyki. Z tego powodu Hollywood postanowiło sięgnąć po jego barwny życiorys i pokazać go w formie filmu biograficznego. Trwają prace nad produkcją zatytułowana „Stardust”. Twórcy wybrali już aktora, który zagra muzyka.

David Bowie
foto: 0070148/Reporter/East News

Wygląda na to, że w świecie filmu pojawił się nowy trend. Chodzi o biografie poświęcone słynnym muzykom. Film "Bohemian Rhapsody" okazał się wielkim hitem i niebawem będzie miał szansę na zdobycie paru Oscarów. W 2019 roku do kin trafi produkcja inspirowana życiem Eltona Johna. Nic więc dziwnego, że filmowcy wzięli się za życiorys Davida Bowie’ego. Kto zagra gwiazdora?

„Stardust”: film o Davidzie Bowie’em - Johnny Flynn w roli głównej

Jak podaje serwis Collider, trwają prace nad produkcją zatytułowaną "Stardust". Reżyserem odpowiedzialnym za biografię Bowie’ego został Gabriel Range znany z takich filmów, jak "Zabić prezyendta", "I Am Slave" czy "Warren Jeffs: Prorok wyjęty spod prawa". W tytułowego bohatera "Stardust" wcieli się Johnny Flynnaktor i piosenkarz, którego ostatnio mogliśmy oglądać w niezależnym dramacie "Pod ciemnymi gwiazdami".

Johnny Flynn

Scenarzystą filmu jest Christopher Bell. "Stardust" skupi się na pewnym wycinku z życia Bowie’ego. Zobaczymy, jak młody muzyk po raz pierwszy odwiedza Stany Zjednoczone. Miało to miejsce w 1971 roku i podróż do Ameryki zainspirowała Bowie’ego do stworzenia swojego słynnego alter egoZiggy’ego Stardusta.  W pozostałych rolach wystąpią Jena Malone ("Donnie Darko"), która zagra żonę głównego bohatera oraz Marc Maron ("Glow"), wcielający się w przedstawiciela prasowego wydawnictwa płytowego Bowie’ego.

„Stardust” – kiedy premiera biografii Davida Bowie’ego?

Producentami filmu zostały osoby z firmy Salon Pictures odpowiedzialne za dokument „McQueen”. Na razie trwają poszukiwania dystrybutorów produkcji. Obecnie prace nad „Stardustem” są w bardzo wczesnej fazie  Zdjęcia mają ruszyć w czerwcu 2019 roku, co oznacza, że film trafi na ekrany kin nie wcześniej niż w 2020 roku. Niebawem rozpoczną się castingi, w  wyniku których twórcy wyłonią pozostałą część obsady.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: David Bowie News Bohemian Rapsody Elton John