23.02.2019 15:00

Powstaje film biograficzny o Zenku Martyniuku. Poznaliśmy obsadę produkcji

Jak podaje Super Express, do produkcji trafił film biograficzny opowiadający o Zenonie Martyniuku, gwieździe disco polo. Wiemy, kto wcieli się w wokalistę.

Zenon Martyniuk
foto: Karol Makurat/REPORTER/East News

Wieści o filmie biograficznym opowiadającym historię Zenona Martyniuka słyszeliśmy już w 2017 roku. Wówczas Super Express informował, że obraz wyreżyseruje Katarzyna Jugowska, która poczuła się zainspirowana po przeczytaniu książkowej biografii Martyniuka zatytułowanej "Życie to są chwile". Prawie półtora roku później Super Express podał kolejne informacje dotyczące nadchodzącego projektu. 

Biografia Zenka Martyniuka - znamy obsadę filmu

Według reporterów SE, w głównego bohatera produkcji wcieli się dwóch aktorów - są nimi: Krzysztof Czeczot oraz Jakub Zając. Ten pierwszy wcieli się w starszego Martyniuka, tego, który jest już jedną z największych gwiazd polskiej muzyki. Zajac ma się natomiast wcielić w młodszą wersję wokalisty. Czeczota widzowie mogą kojarzyć z "Pitbulla: Nowych porządków", czy serialu "BrzydUla". Zając natomiast wystąpił w wydanym w 2017 roku filmie "Najlepszy" oraz popularnym serialu "Belfer".

Zenek Martyniuk
Zenek Martyniuk
Przeczytaj także Zenek Martyniuk jest fanem rocka i słucha Metalliki oraz Scorpions

Nie są to jedyne nazwiska, które wymienił Super Express - w roli żony Zenona Martyniuka zobaczymy Klarę Bielawkę (znana z m.in. "Dnia Kobiet"). Natomiast w Ryszarda Warota, partnera Martyniuka z zespołu Akcent, wcieli się Karol Dziuba (m.in. "Bodo"). Warot występuje w formacji od 2003 roku i wystąpił do tej pory na dwóch studyjnych albumach Akcentu - "Przekornym Losie" oraz "Zaczarowanej Wyspie". Obydwa krążki uzyskały status Diamentowej Płyty za sprzedaż ponad 150 tysięcy egzemplarzy w Polsce. 

Jak podaje SE, początek pracy nad filmem o roboczym tytule "Zenek" padł już na Podlasiu. Zdjęcia podobno rozpoczęto w dyskotece, której czasy świetności przeminęły 25 lat temu. Na plan rzekomo przyjechał nawet sam Zenon Martyniuk, który z ogromnym zainteresowaniem patrzył na to, w jaki sposób twórcy, a także sami aktorzy pracowali nad produkcją poświęconą jego życiu. Na razie data premiery "Zenka" nie jest znana.

 

Kamil Kacperski
Tagi: News