17.12.2019 09:35

Powstaje film dokumentalny o Grecie Thunberg

Greta Thunberg - aktywistka klimatyczna i Człowiek Roku 2019 magazynu "Time" doczeka się filmu dokumentalnego na temat jej osoby. Za tytuł odpowie serwis Hulu.

Greta Thunberg
foto: CRISTINA QUICLER/AFP/East News

16-letnia Szwedka, która inspiruje miliony ludzi na całym świecie do walki z globalnym ociepleniem i zmianami klimatu jest jedną z najpopularniejszych osób ostatnich 12 miesięcy. Nic dziwnego, że Greta Thunberg niebawem będzie bohaterką filmu dokumentalnego, który trafi na platformę streamingową Hulu.

Greta Thunberg w filmie dokumentalnym o jej osobie

Jak podaje Deadline, serwis ogłosił 17 grudnia 2019 roku, że w planach na 2020 jest między innymi dokument przybliżający sylwetkę Grety Thunberg. Za reżyserię filmu odpowie Nathan Grossman, a producentami zostali Cecilia Nessen i Fredrik Heinig z B-Reel Films. Widzowie poznają fenomen pozornie zwykłej dziewczynki, której działania mają wpływ na mieszkańców całej kuli ziemskiej. Tytuł zacznie się więc od strajków Szkoholmie, który miał miejsce w sierpniu 2018 roku. Prześledzimy również pozostałe protesty, które były punktami zwrotnymi w życiu Thunberg.

Greta Thunberg
Greta Thunberg
Przeczytaj także Greta Thunberg została Człowiekiem Roku według magazynu TIME

Nastolatka zasłynęła wieloma poruszającymi wystąpieniami, skierowanymi nie tylko do przywódców największych gospodarczych potęg świata, ale również zwykłych ludzi, którzy mogą przyczynić się do ocalenia planety przez drastyczną zmianą klimatu. Przez wielu jest uważana za głos nowego pokolenia, które przede wszystkim dba o przyszłość środowiska naturalnego. 

Greta Thunberg
Greta Thunberg
Przeczytaj także Greta Thunberg „podróżuje w czasie”. Zobacz niezwykłą fotografię sprzed 120 lat!

Na początku grudnia 2019 roku Thunberg została najmłodszą laureatką prestiżowego tytułu Człowiek Roku magazynu "Time", plasując się wśród takich osobistości jak Albert Einstein, Mahatma Gandhi, Martin Luther King, Nelson Mandela czy Bono

Greta
Greta
Przeczytaj także Przemówienie Grety Thunberg przerobiono na death metal. Dziewczyna skomentowała wideo

Dokument o Grecie Thunberg - kiedy premiera?

Na razie nie potwierdzono daty premiery filmu dokumentalnego o aktywistce. Wiadomo jedynie, że produkcja ma trafić na Hulu w roku 2020.

greta thunberg
greta thunberg
Przeczytaj także Nowo odkryty żuk otrzymał imię na cześć Grety Thunberg

Zobacz też: Powstał mural z Gretą Thunberg. Aktywistka jest porównywana do Putina

Tagi: News filmy dokumentalne Hulu