19.02.2020 11:05

Powstaje film dokumentalny o Moleście. Zobaczcie zwiastun produkcji "Skandal. Ewenement Molesty"

Klimat ursynowskich blokowisk z połowy lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta. Reszta jest historią, którą poznamy w filmie "Skandal. Ewenement Molesty".

Molesta Ewenement
foto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

We wtorek 18 lutego 2020 roku w sieci pojawił się zwiastun filmu dokumentalnego "Skandal. Ewenement Molesty". Produkcja opowie o historii zespołu Molesta Ewenement, który jest jednym z najważniejszych składów w historii polskiego rapu. W filmie zobaczymy nagrania archiwalne z prywatnych zasobów członków grupy, a także wspomnienia jednych z najbardziej znanych polskich raperów z tamtego pokolenia (w zwiastunie widzimy bowiem Pezeta, Tedego, Sokoła, Pono, czy Bilona).

Powstał film o Moleście. Kiedy premiera?

Twórcy zapowiadają film jako "wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli kimś więcej, niż rodzina". Zobaczcie zwiastun produkcji "Skandal. Ewenement Molesty":

W Nowym Jorku powstaje pierwsze na świecie muzeum hip-hopu
W Nowym Jorku powstaje pierwsze na świecie muzeum hip-hopu
Przeczytaj także W Nowym Jorku powstaje pierwsze na świecie muzeum hip-hopu

Tak natomiast brzmi opis filmu przygotowany przez dystrybutora:

"

Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, robić bity i… dobrze się bawić.

Na ich pierwszą płytę - "Skandal" - nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi kodeksem wartości, wzorcami postępowania. Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na rynku muzycznym i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie? "

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Bartosz Paduch, natomiast producentami zostali Maciej Ostatek i Kacper Jaroszyński (określany jako "producent wspierający"). W sfinansowaniu filmu twórcom pomogły: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Narodowe Centrum Kultury oraz Miasto stołeczne Warszawa. Niestety, data premiery filmu "Skandal. Ewenement Molesty" na razie jest nieznana. 

Plyty
Plyty
Przeczytaj także Oto najlepiej sprzedające się albumy od 1969 do 2019 roku. Jak zmieniał się gust słuchaczy na przestrzeni 50 lat?
Tagi: News