18.01.2019 13:35

Powstaje film na podstawie Monopoly. Główną rolę zagra Kevin Hart

Portal Deadline poinformował, że powstanie film oparty o jedną z najbardziej znanych gier planszowych w historii - Monopoly. Na czym będzie polegała produkcja?

Powstaje film na podstawie Monopoly. Główną rolę zagra Kevin Hart
foto: kadr z filmu

W połowie stycznia 2019 roku studio Lionsgate i firma Hasbro poinformowały, iż powstaje film na podstawie gry planszowej Monopoly. W główną rolę wcieli się komik-aktor Kevin Hart, natomiast obraz wyreżyseruje Tim Story, który ma na koncie takie filmy jak "Barbershop", "Prawdziwa jazda" i "Prawdziwa jazda 2", a także obydwie części "Fantastycznej czwórki" za połowy lat 2000. Na razie niestety nie wiemy, kto przygotuje scenariusz produkcji o Monopoly. 

Na razie niestety nie znamy żadnych szczegółów dotyczących fabuły filmu. Wiemy jednak, że projekt Monopoly powstaje od dobrej dekady i studio przygotowywało już kilka różnych pomysłów na film. Jeden z nich zakładał, że mężczyzna mieszkający przy ulicy znajdującej się na początku planszy do gry, stara się pomnożyć swój majątek dzięki mądrym inwestycjom i umiejętnymi negocjacjami z innymi przedsiębiorcami. Kto wie, być może scenariusz filmu z Kevinem Hartem będzie zainspirowany tym pomysłem. 

Powstanie film na podstawie gry Monopoly

Bo powiedzmy sobie szczerze - o czym innym mógłby być film oparty o grę planszową, w której nie ma fabuły? W końcu celem każdej rozgrywki w Monopoly jest zbudowanie monopolu (jak sama nazwa wskazuje) i stanie się właścicielem każdego budynku znajdującego się na planszy, jednocześnie doprowadzając do bankructwa resztę graczy. I trzeba przyznać, że Kevin Hart ze swoim wysokim głosem, tendencją do krzyczenia i bycia zwyczajnie denerwującym pasuje idealnie do roli nowobogackiego, który stara się pozbyć swojej konkurencji. 

Na razie niestety nie wiemy, kiedy film trafi do kin, ani kto dołączy do Kevina Harta w obsadzie filmu inspirowanego Monopoly. Przypomnijmy, że dla aktora nie jest to jedyny występ w produkcji filmowej związanej z "grą planszową" - w końcu Hart był jednym z głównych bohaterów "Jumanji: Przygody w dżungli", której powstaje kontynuacja. W tamtym filmie towarzyszyli mu m.in. Dwayne Johnson, Jack Black oraz Karen Gillan. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Monopoly