Powstaje film o LGBT. Betlejewski przypomniał o bohaterze geju, który ratował Polaków w obozie koncentracyjnym

Joanna Chojnacka
27.07.2020 15:49
Powstaje film o LGBT. Betlejewski przypomniał o bohaterze geju, który ratował Polaków w obozie koncentracyjnym Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Rafał Betlejewski stworzy film dokumentalny "Niechciane dzieci LGBT". Opublikował historię Karla Goratha, geja ratującego polskich więźniów.

Rafał Betlejewski to aktywista na rzecz spraw społecznych oraz autor programu "Betlejewski. Prowokacje". Dziennikarz radiowy i bloger postanowił stworzyć dokument poruszający tematykę, która idealnie wpisuje się w nasze czasy. Twórca chce za pośrednictwem swojej produkcji opowiedzieć historie osób ze środowiska LGBT.

Betlejewski stworzy film dokumentalny o LGBT

Dziennikarz podzielił się informacją na swoim Facebooku, gdzie poinformował fanów o produkcji "Niechciane Dzieci LGBT". Betlejewski poprosił również o wsparcie dla filmu za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Twórca chce opowiedzieć historie, które mają na celu obudzenie pozytywnych odczuć wobec dyskryminowanego środowiska.

Przeczytaj także

Jak czytamy na stronie zrzutki:

Chcemy zrobić film, który obudzi pozytywne odczucia wobec środowiska LGBT. Naszymi bohaterami będą trans płciowe dzieci, te delikatne i piękne istoty, których los w Polsce jest tak trudny. Do filmu wybieram osoby dorosłe, które godzą się opowiedzieć swoją historię świadomie, które chcą by prawda o ich doświadczeniu została wypowiedziana.

Dla przykładu Betlejewski opublikował historię niemieckiego geja, który w nazistowskim obozie ratował polskich więźniów.

Chodzi tutaj o Karla Goratha, który został aresztowany przez nazistów w 1938 roku. Osadzono go w obozie Neuengamme, a potem w Auschwitz. W ostatnim znalazł się za pomoc Polakom. Przez swoje medyczne wykształcenie trafił do pracy w szpitalu, gdzie odmawiał zmniejszania racji chleba dla polskich więźniów. W Auschwitz był związany z mężczyzną polskiego pochodzenia, a w 1945 roku odzyskał wolność.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.