06.04.2018 13:30

Powstaje film o przeciwieństwie Batmana. Kiedy zobaczymy adaptację komiksu „Nemesis”?

„Nemesis” to kolejny komiks Marka Millara, który zostanie przeniesiony na duży ekran. Tym razem poznamy przygody złoczyńcy, który jest przeciwieństwem Batmana. 

Nemesis
foto: materiały prasowe

Mark Millar to znany twórca komiksowy, którego serie z powodzeniem lądują na dużym ekranie. Do tej pory ukazały się dwie części „Kick-Ass” oraz „Kingsman”. Niebawem zobaczymy kolejną postać powołaną do życia przez Millara. Film „Nemesis” powstanie dzięki nowej firmie produkcyjnej Sue Kroll. Producentka po 24 latach postanowiła odejść z Warner Bros. i założyć Kroll & Co. Entertainment. Jak donosi The Hollywood Reporter, firma Kroll pracuje obecnie nad kilkoma filmami. Wśród nich znajduje się „Nemesis” oparty na komiksie Millara. 

„Nemesis” - o czym jest?

Mark Millar powołując antybohatera do życia w 2009 roku, zadał sobie pytanie, co by było, gdyby Batman został Jokerem. W ten sposób stworzył postać, która na wielu płaszczyznach jest przeciwieństwem Mrocznego Rycerza. Historia ukazująca się w imprincie Marvela znanego jako Icon Comics ukazywała się do roku 2010 na łamach 4 numerów miniserii. „Nemesis” opowiada o znudzonym bogaczu o imieniu Matt Anderson, który postanawia wykorzystać swoje nakłady finansowe i zostać superprzestępcą. Wymyśla pseudonim Nemesis, wskakuje w biały kostium z peleryną i dokonuje przeróżnych przestępstw. Rysunkami do serii zajął się Steven McNiven. 

Nemesis #2 - okładka

Pokręcona opowieść, która w pewien sposób drwi sobie z historii komiksu superbohaterskiego, pełna brutalnych scen, to znaki szczególne twórczości Millara. Te elementy idealnie pasują do kina akcji, co potwierdził sukces „Kick-Ass” i „Kingsman”. Do nakręcenia filmu opartego na „Nemesis” podchodzono już kilkukrotnie. Wszystkie próby zakończyły się niepowodzeniem. Miejmy nadzieję, że tym razem się uda i wkrótce zobaczymy tytułowego bohatera na kinowym ekranie. Na razie nie podano szczegółów dotyczących produkcji filmu. Millar od roku 2017 współpracuje również z platformą Netflix, po tym jak serwis wykupił wydawnictwo komiksowego twórcy

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Batman Joker Marvel Komiks Marvel Comics