Powstaje film, w którym widzowie mogą sterować bohaterami

Sergiusz Kurczuk
30.04.2018 11:37
Powstaje film, w którym widzowie mogą sterować bohaterami Fot. Monkeybusiness Images/East News

Chcieliście kiedyś zadecydować, co ma zrobić bohater oglądanego filmu? Już niedługo studio 20th Century Fox sprawi, że będziecie mieć okazję to zrobić. 

Kojarzycie ten moment w kinie, kiedy główny bohater robi niewiarygodnie głupią rzecz, a Wy na cały głos krzyczycie: „Nie idź tam!”? Już niedługo nie będziecie musieli przeżywać chwili zażenowania, podczas gdy reszta domowników karci Was wzrokiem. Studio 20th Century Fox postanowiło powołać do życia filmy, w których widzowie będą mogli podejmować decyzje za protagonistów. Polecenia będzie można wydawać za pomocą smartfona

Choose Your Own Adventure jako film

Jak donosi Variety, szefowie studia wpadli na pomysł, żeby na język kina przenieść ideę stojącą za książkową serią Choose Your Own Adventure wydawaną od 1979 do 1998 roku przez Bantam Books. Były to krótkie opowieści przygodowe, w których czytelnik mógł podejmować decyzje za bohaterów. Opowiadania były tak skonstruowane, że jedna historia miała kilka scenariuszy. Aby wybrać jedną z dostępnych opcji, należało przejść na odpowiednią stronę książki. W filmie przygotowywanym przez 20th Century Fox zasada jest podobna.

Choose Your Own Adventure Fot. foto: materiały prasowe

Na CinemaConie 2018 zaprezentowano, na czym ma polegać przeniesienie Choose Your Own Adventure na język kina. Studio wykorzysta licencję Kino Industries na technologię zwaną CtrlMovie. Dzięki temu w kluczowym momencie widzowie za pomocą telefonów będą mogli podejmować dezycję za bohatera, zmieniając fabułę i zakończenie filmu. Wszystko ma się odbywać niezwykle płynnie dzięki specjalnej aplikacji. O przedsięwzięciu opowiedział Chris Aronson - szef domowej dystrybucji 20th Century Fox.

Za tym interaktywnym doświadczeniem stoi kreatywny zespół pełen pasji. Pozwoli to na przeniesienie ukochanej serii książek i oddanie jej w ręce fanów na całym świecie. 

Produkcją interaktywnego filmu zajmą się John Davis i John Fox z Davis Entertainment, Greg Berlanti i Sarah Schechter z Berlanti Productions oraz Shannon Gilligan z Chooseco, która odpowiada za markę Choose Your Own Adventure. Nad przedsięwzięciem w roli producentów wykonawczych będą czuwali również Chady Eli Mattar, Scott C. Silver i Tobias Weber z Kino Industries. Przedstawicielem 20th Century Fox został natomiast Mike Ireland. Na razie twórcy nie zdradzili żadnych informacji na temat nowatorskiej produkcji. 

Kino domowe - jaki sprzęt powinno zawierać?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.