Powstaje horror na podstawie linii zabawek Creepy Crawlers

Sergiusz Kurczuk
30.05.2018 13:48
Creepy Crawlers|undefined Fot. kadr z serialu Creepy Crawlers

Do „Transformers”, „G.I. Joe”, „Action Mana” dołącza kolejna produkcja bazująca na popularnych zabawkach. Paramount zamierza stworzyć horror dla młodzieży na kanwie serii Creepy Crawlers. 

Wygląda na to, że kinowe wersje „Czy boisz się ciemności?”2. część „Gęsiej skórki” nie będą jedynymi horrorami dla młodzieży, które ukażą się w najbliższym czasie. Jak podaje Variety, szefowie Paramount postanowili kupić prawa do serii zabawek Creepy Crawlers i na jej podstawie stworzyć kolejny film. Decyzja po części była podyktowana odrodzeniem się mody na lata 90. i niezwykłą popularność horrorów, które ostatnimi czasy dominują kulturę popularną. 

„Creepy Crawlers” - o czym będzie film?

Chociaż wydaje się to absurdalne, Hollywood często sięga do po zabawki w celu znalezienia pomysłu na film. Dzięki temu twórcy czerpią zyski nie tylko z produkcji kinowej, czy telewizyjnej, ale również ze sprzedaży figurek i innych gadżetów. Przemysły zabawkarski i filmowy często idą więc w parze, wzajemnie się wspierając i promując. Wystarczy wymienić takie filmy jak „Transformers”, „G.I. Joe”, „Action Man”, „R.O.M.” czy seria produkcji z klockami Lego w rolach głównych.

Na razie nie wiadomo, czego będzie dotyczyć fabuła „Creepy Crawlers”, ale w przypadku filmów opartych na liniach zabawkarskich wymyślenie historii zazwyczaj nie jest żadnym problemem. Scenarzyści tak naprawdę nie mają żadnych ograniczeń. Creepy Crawlers to zabawki, które powstały w latach 60. XX wieku i były niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych. Najłatwiej opisać je jako wariację na temat zabawkowych piekarników, pozwalających dzieciom na pierwsze wypieki. Podstawą Creepy Crawlers była więc machina, do której wkładało się wypełnione specjalną masą formy, przedstawiające stawonogi, gady, płazy i insekty. Dzięki temu dzieci mogły same stworzyć pełzające stworzenia, służące do zabawy i płatania psikusów. 

W 1992 roku marka Creepy Crawlers przeszła odrodzenie. Stworzono uwspółcześnioną wersję zabawki, a żeby należycie ją wypromować, stworzono serial animowany. Pomysł Paramount nie jest więc żadną nowością. 

W serialu składającym się z 2. sezonów widzowie śledzili losy nastoletniego Chrisa, który trafia do magicznego świata, w którym istnieje urządzenie, pozwalające na tworzenie różnych potworów. Staje do walki ze złym profesorem Googengrimem, który próbuje pokonać chłopaka przy użyciu potworów należących do grupy Crime Grimes. Na pomoc Chrisowi ruszają pozytywnie nastawione do świata stwory znane jako Goop-Mandos. Być może podobna historia zostanie pokazana na kinowym ekranie. 

W produkcję filmu zaangażowani są Neal H. Moritz, Marc Gurvitz i Toby Ascher. Za stworzenie filmu odpowie studio Jakks Pacific, którego szef Stephen Berman, zostanie producentem wykonawczym. Moritz dobrze znany wszystkim fanom serii „Szybcy i wściekli” pracuje również przy „Gęsiej skórce 2”, więc film „Creepy Crawlers” prawdopodobnie będzie utrzymany w podobnym tonie.

Na dalsze szczegóły dotyczące filmu będziemy musieli jeszcze poczekać. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.