Powstaje horror o żydzie-seryjnym mordercy atakującym ofiary w święto Chanuka
Sergiusz Kurczuk
23.05.2018 15:00
Powstaje horror o żydzie-seryjnym mordercy atakującym ofiary w święto Chanuka Fot. materiały promocyjne

Eben McGarr tworzy film grozy opowiadający o najstraszniejszym Święcie Świateł w historii. 

Dzięki horrorom filmowcy mogą pokazać swojemu światu swoją niczym nieograniczoną wyobraźnię. Nawet jeśli wyjdzie kiczowato, to i tak znajdą się miliony fanów na całym świecie, którzy zainteresują się produkcją. Czasem im dziwaczniej i bardziej absurdalnie, tym lepiej. Doskonałym przykładem są serie „Sharknado”, „Ludzka stonoga” czy „Martwe zło”. Z tego powodu powstał nie jeden tematyczny film grozy, dotyczący świąt Bożego Narodzenia. Czemu więc nie miałoby być podobnej produkcji opowiadającej o koszmarnej Chanuce? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Eben McGarr w produkcji zatytułowanej po prostu „Hanukkah”. 

„Hanukkah” - o czym jest film?

Jak podaje portal Dreadcentral, McGarr kontynuuje pomysł sprzed prawie 10 lat i niebawem powstanie długo wyczekiwany horror o ortodoksyjnym żydzie-seryjnym mordercy. Pomysł na produkcję jest prosty, ale genialny i aż dziwne, że nikt nie wpadł na niego wcześniej. Historia opowiada o seryjnym mordercy znanym jako Hanukkiller. Jak każdy tego typu psychopata odznacza się swoim modus operandi. Hanukkiller zabija swoje ofiary w szczególnym okresie - podczas trwania święta Chanuka. W sieci pojawił się teaser filmu.

Zabójcą jest Judah Lazarus, który przeprowadza serię krwawych mordów w Nowym Jorku w 1983 roku. Ostatnią ofiarą ma być jego syn Obediah, którego chce oddać Bogu, podobnie jak uczynił to biblijny Abraham. Zanim jednak dochodzi do potwornego czynu, Judah zostaje złapany przez policję. Podczas aresztowania Obediah zostaje postrzelony. Po latach postanawia się zemścić. Zostaje naprawdę ortodoksyjnym żydem wrogo nastawionych do gojów, żydów, którzy nie są ekstremistami jego pokroju i wszystkich tych, którzy określają się mianem wrogów judaizmu. Postanawia kontynuować krwawą rzeź zapoczątkowaną przez swojego ojca i wypełnić 8 dni Święta Świateł krwią swoich ofiar - grupy nastolatków. Dzieciaki będą musiały pokonać psychopatę, zanim dojdzie do najgorszego. 

McGarr nie tylko zajmie się reżyserią, ale będzie również odpowiedzialny za scenariusz filmu „Hanukkah”. Przygotowania do produkcji już się rozpoczęły, ale autor filmu potrzebuje dodatkowych 100 tysięcy dolarów, aby przedsięwzięcie w końcu doszło do skutku. W tym celu powołał akcję crowdfundingową na portalu Indiegogo. W sieci pojawił się również plakat horroru. 

Hannukah Fot. foto: materiały promocyjne

Czy reżyser zdobędzie potrzebne fundusze i uda mu się powołać do życia nietuzinkowy film? Przekonamy się wkrótce.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.