07.08.2020 10:23

Powstaje kontynuacja "Dirty Dancing" z Jennifer Grey w roli głównej

Nadchodzi kolejna część "Dirty Dancing" z Jennifer Grey w roli głównej. Wiadomość potwierdziło studio Lionsgate podczas konferencji online z inwestorami.

Powstaje kontynuacja "Dirty Dancing" z Jennifer Grey w roli głównej
foto: COLLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS

Jak podaje portal Deadline, producentem filmu będzie reżyser "Wiecznie żywych" Jonathan Levine, a pomoże mu w tym Gillian Bohrer. Scenariusz przygotowali Mikki Daughtry i Tobias Iaconis (m.in. "Topielisko. Klątwa La Llorony"). Na razie jednak nie wiemy, kto zajmie się reżyserią. Nie znamy też innych członków obsady oprócz Jennifer Grey.

Powstaje nowa część Dirty Dancing

Jak obiecuje CEO firmy Lionsgate Jon Feltheimer:

"

To będzie dokładnie ten romantyczny, nostalgiczny film, którego oczekują fani tej franczyzy i ten, który sprawił, że "Dirty Dancing" jest najlepiej sprzedającą się produkcją w historii tej firmy. "

Patrick Swayze
Patrick Swayze
Przeczytaj także Patrick Swayze: Najlepsze role aktora m.in.: "Dirty Dancing" i "Uwierz w ducha"

Feltheimer prawdopodobnie nawiązywał do prequela "Dirty Dancing: Havana Nights" z 2004 roku i remake'u "Dirty Dancing" z 2011 roku. Obydwie produkcje starały się zdobyć nowych widzów, nie oferując nic ciekawego dla fanów oryginału z lat 80. Pewnie dlatego produkcje okazały się być klęskami w box-offisie.

W oryginalnym filmie Baby (Grey) cieszy się ze swoich ostatnich "wolnych" wakacji. Okazuje się jednak, że jej plany zostają pokrzyżowane przez rodziców, którzy zabierają ja do małego resorcie w Catskills. Tam poznaje jednak instruktora tańca, Johnny'ego (Patrick Swayze). Tak zaczyna się ich romans i wakacyjna przygoda. Kiedy ojciec Baby zakazuje jej spotykania się z Johnnym, dziewczyna szuka to coraz kolejnych sposobów na tańczenie z mężczyzną.

Swayze zmarł w 2009 roku, więc oczywiście pojawia się pytanie, w jaki sposób twórcy postanowią uczcić pamięć aktora. Być może przygotują emocjonalny tribute dla jego postaci. Na razie nie znamy jednak zbyt wielu szczegółów dotyczących kontynuacji "Dirty Dancing". 

"La La Land" i największe hity Lionsgate za darmo na YouTube
"La La Land" i największe hity Lionsgate za darmo na YouTube
Przeczytaj także "La La Land" i największe hity Lionsgate za darmo na YouTube