Powstaje nowy film na podstawie "Władcy Pierścieni"! O czym będzie "The War of Rohirrim"

11.06.2021 10:43
Powstaje nowy film na podstawie "Władcy Pierścieni"! O czym będzie "The War of Rohirrim" Fot. NEW LINE CINEMA / Album/EAST NEWS

Stało się. Władca Pierścieni powraca na duże ekrany - Warner Bros. poinformowało, że pracuje nad filmem "The War of Rohirrim", który będzie się rozgrywał w tym samym świecie, co trylogia Petera Jacksona.

Władca Pierścieni - powstaje nowy film z serii

Film "The Lord of the Rings: The War of Rohirrim" będzie rozgrywał się w świecie filmów Petera Jacksona, a także... będzie pełnoprawnym anime. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu twórców, reżyserem produkcji został Kenji Kamiyama. 

Polecamy

Sam film opowie natomiast o Helmowym Jarze, czyli twierdzy widzianej w "Dwóch Wieżach", gdzie Aragorn, Legolas, Gimli, elfy i armia Rohanu pod wodzą Króla Theodena walczyli z armią 10 tysięcy Uruk-Hai. 

20 lat po nagradzanej trylogii "Władca Pierścieni" na podstawie książek J.R.R. Tolkiena, New Line Cinema ma przyjemność poinformować, że stworzy oryginalny film anime wyreżyserowany przez Kenjiego Kamiyamę, który opowie o kluczowej bitwie zmieniającej świat Śródziemia widziany w trylogii Petera Jacksona.

Polecamy

Dzięki temu wiemy, że "The War of Rohirrim" będzie prequelem "Władcy Pierścieni". Twórcy w oświadczeniu zapowiadają nam oczywiście "świeże i niesamowite spojrzenie na doskonale znane miejsce", które ma nas "zabrać do Śródziemia w nowy i ekscytujący sposób". 

Szef działu animacji Sam Register stwierdził natomiast, że to będzie "kolejna epicka podróż do świata J.R.R. Tolkiena". Oprócz tego nie wiemy zbyt dużo na temat produkcji. Tak jak wspominaliśmy, reżyserem został Kenji Kamiyama, a producentami zostali Joseph Chou, Jeffrey Addiss oraz Will Matthews. Natomiast Philippa Boyes, która pomogła Peterowi Jacksonowi w napisaniu scenariuszy do trylogii, będzie konsultantką specjalną przy filmie. 

Data premiery filmu "Lord of the Rings: The War of Rohirrim" nie jest na razie znana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.