11.03.2020 12:50

Powstaje nowy film o Drakuli. Stworzy go reżyserka "Zabójczego ciała"

Universal kontynuuje tworzenie nowych wersji filmów o swoich popularnych potworach. Po słabej "Mumii" i dobrze przyjętym "Invisible Man", czas na najbardziej znanego z nich, Drakulę.

Drakula
foto: materiały prasowe/Universal

Tak jak wspomnieliśmy, sukces "Invisible Mana" definitywnie zachęcił wytwórnię Universal i firmę Blumhouse do przyspieszenia swoich planów wobec "potwornego filmowego uniwersum". Niedawno dowiedzieliśmy się, że James Wan ma wyprodukować współczesną wersję potwora Frankensteina. Teraz The Hollywood Reporter poinformował, że studio tworzy też nową wersję filmu o Drakuli.

Powstaje nowy film o Drakuli. Znamy nazwisko reżyserki

Nowa wersja opowieści o Lordzie Wampirów zostanie wyreżyserowana przez Karyn Kusamę, twórczyni "Zabójczego ciała" z Megan Fox". Scenarzystami produkcji są Matt Manfredi i Phil Hay, z którymi Kusama pracowała już nad filmami "Zaproszenie" oraz "Destroyer". Tak jak "Invisible Man", nowa wersja opowieści o Drakuli będzie się rozgrywała w czasach współczesnych, aczkolwiek szczegóły fabuły są na razie nieznane. 

"Opowieść podręcznej" i "Niewidzialny człowiek"
"Opowieść podręcznej" i "Niewidzialny człowiek"
Przeczytaj także Elizabeth Moss zastąpi Johnny'ego Deppa w remake'u "Niewidzialnego człowieka"?

Wygląda też na to, że "Potworne uniwersum" pójdzie w stronę DCEU - wszystkie filmy będą się rozgrywały w tym samym uniwersum, ale będą ze sobą jedynie luźno połączone (z tego wyłamał się "Joker", który był kompletnie zamkniętą opowieścią). To nikogo nie powinno dziwić - w końcu start obydwóch "połączonych światów" był tragiczny.

Według THR, nowe projekty będą miały niewielkie budżety, a filmowcy mają mieć wiele wolności w tym, jak chcą podejść do opowiedzenia historii. Studio prowadzi podobno rozmowy z Paulem Feigem, Elizabeth Banks i Johnem Krasinskim w sprawie nowych produkcji, a możliwe jest, że przez to zobaczymy po kilka filmów opowiadających o jednej postaci.

Oprócz tego, kontynuacja "Invisible Mana" ma być "nieunikniona". Data premiery filmu o Drakuli jest niestety nieznana.

kadr z filmu Mumia
kadr z filmu Mumia
Przeczytaj także Czy wiesz, że: Brendan Fraser otarł się o śmierć na planie "Mumii"?

Obejrzycie nową wersję Drakuli?

Tagi: News Drakula