Powstaje polska wersja filmu „Pretty Woman”. Wiemy, kto zagra główne role

10.07.2020 11:24
Powstaje polska wersja filmu „Pretty Woman”. Wiemy, kto zagra główne role Fot. . East News

„Pretty Woman” to słynny film z Julią Roberts i Richardem Gerem. Niedawno stał się kanwą dla musicalowej wersji, która dotrze także na deski polskiego teatru. Co już wiemy o nietypowym projekcie?

Słynny film kanwą dla musicalu

„Pretty Woman” to słynny film Garry’ego Marshalla z Julią Roberts i Richardem Gerem w rolach głównych. Opowieść o bogatym biznesmienie, który przez przypadek poznaje na ulicy piękną kobietę i płaci jej za wspólne spędzenie razem tygodnia to klasyczna komedia romantyczna. Obraz na dobre zapoczątkował karierę Julii Roberts, która za swoją kreację był nawet nominowana do Oscara, i stał się standardem dla amerykańskich opowieści romantycznych.

Przeczytaj także

W 2018 roku powstała musicalowa wersja filmu. Spektakl z muzyką Bryana Adamsa i Jima Vallance’a wystawiany był w teatrze Oriental Theatre w Chicago. Produkcja trafiła także na Broadway, a w 2020 miała trafić również na londyński West End.

Polska wersja musicalu

Pierwotnie we wrześniu planowana była polska prapremiera musicalu w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Przekładu libretta na podstawie oryginalnego scenariusza Garry’ego Marshalla i J. F Lewtona dokonał Daniel Wyszogrodzki.

Reżysererem spektaklu jest Jakub Szydłowski. Szydłowski stworzył wcześniej polskie wersje „Rent”, „Księgi dżungli”, czy „Proces – spektakl muzyczny”. Szydłowski jest też aktorem scenicznym i dubbingowym, który podkładał głos w znanych i lubianych filmach animowanych oraz serii gier komputerowych. Kierownikiem muzycznym polskiej wersji musicalu „Pretty Woman” został natomiast Jakub Lubowicz.

Przeczytaj także

Polski musical „Pretty Woman” – kto w głównych rolach?

W wyniku castingu wytypowano także kilkoro aktorów, wcielających się w centralne postaci nowej wersji znanej historii. Rola Vivian, w którą w filmie wciela się Julia Roberts przypadła Malwinie Kusior (najlepiej znanje z roli w „Tańcu wampirów”, czy „Deszczowej piosenki” Teatru Roma), a także Marcie Wiejek, znanej z „Deszczowej piosenki”, czy „Alicji w krainie czarów”.

W rolę Edwarda, postaci Richarda Geere’a, na scenie wcielać się będzie zamiennie, zależnie od daty spektakli aż trzech aktorów: Rafał Szatan, Marcin Jajkiewicz oraz Tomasz Bacajewski.

Przeczytaj także

Poznaliśmy też posotałą część obsady. Jak podaje portal NaszeMiasto.pl, w pozostałych rolach zobaczmy: Małgorzatę Chruściel, Olgę Szomańską i Dagmarę Rybak w roli Kit – przyjaciółki Vivian, Pawła Erdmana i Tomasza Steciuka w roli Pana Thompsona, menadżera hotelu. Karol Drozd i Maciej Pawlak będą grali Happy Mana, Piotr Płuska i Marcin Sosiński Philipa Stuckeyra, a Andrzej Orechwo i Janusz Skoneczny - Jamesa Morse’a.

Casting do ról trwał od początku tego roku, a jego drugi etap odbył się w specjalnym reżimie sanitarnym, związanym z pandemią koronawirusa.

Przeczytaj także

Polski musical „Pretty Woman” – kiedy premiera?

Wszystko wskazuje na to, że prapremiera spektaklu nadal ma odbyć się we wrześniu tego roku. Na to przynajmniej wskazywałyby strony internetowe, umożliwiające sprzedaż biletów.

Czytaj także: "Batwoman" z nową główną bohaterką. Wiemy, kto zastąpi Ruby Rose po nagłym odejściu z serialu.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.