01.06.2020 13:28

Powstał dokument o filmie "Rocky". Kiedy premiera?

Już niedługo zadebiutuje film "40 Years Of Rocky: The Birth Of A Classic" - dokument opowiadający o słynnej produkcji bokserskiej, w której wystąpił Sylvester Stallone.

Rocky
foto: East News

Nie ma chyba słynniejszego filmu sportowego niż "Rocky", który ponad 40 lat temu wyznaczył nowe trendy w kinie i rozpoczął serię trwającą do dziś. Produkcja w reżyserii Johna G. Avildsena zapisała się złotymi zgłoskami w historii kinematografii. Z tego powodu powstał o niej film dokumentalny.

"40 Years Of Rocky: The Birth Of A Classic" - zwiastun dokumentu o "Rockym"

Jedna z najsłynniejszych ról Sylvestra Stallone'a od wielu lat jest uznawana za klasykę. "Rocky'ego" kochają nie tylko fani sportu, ale również miłośnicy dobrego dramatu, bo przedstawiona w filmie historia jest ponadczasowa. Z tego powodu Rocky Balboa stał się ikoniczną postacią światowej popkultury.

„Rambo” czy „Rocky”? Z kim kojarzy Ci się Sylvester Stallone? [WYNIKI SONDY]
„Rambo” czy „Rocky”? Z kim kojarzy Ci się Sylvester Stallone? [WYNIKI SONDY]
Przeczytaj także „Rambo” czy „Rocky”? Z kim kojarzy Ci się Sylvester Stallone? [WYNIKI SONDY]

Za dokument o "Rockym" odpowiada Derek Wayne Johnson. Film to sentymentalna podróż w czasie, w której przewodnikiem jest sam Stallone. To właśnie on został narratorem filmu. W produkcji "40 Years Of Rocky: The Birth Of A Classic" zobaczymy też pozostałych aktorów, którzy wystąpili w oryginalnym dziele Avildsena.

Pojawią się również niepublikowane wcześniej materiały z planu zdjęciowego do filmu. "40 Years Of Rocky: The Birth Of A Classic" to nie pierwszy dokument Johnsona o tej tematyce. W 2017 roku zadebiutował film "John G. Avildson: King of the Underdogs" - produkcja skupiająca się na filmach "Rocky" i "Karate Kid". Filmowiec reżyseruje tez powstający film dokumentalny "Stallone: Frank, That Is" opowiadający o bracie Sly'a - Franku Stallone.

Sylvester Stallone i James Gunn
Sylvester Stallone i James Gunn
Przeczytaj także Sylvester Stallone chce powrócić w "Strażnikach Galaktyki 3". Co na to James Gunn?

"40 Years Of Rocky: The Birth Of A Classic" - kiedy premiera dokumentu o "Rockym"?

Film trafi na iTunes, Apple TV i platformę Amazon Prime już 9 czerwca 2020 roku. To nie koniec informacji na temat "Rocky'ego". 73-letni Stallone nie skończył jeszcze z rolą słynnego boksera. Niewykluczone, że wkrótce zobaczymy "Rocky'ego VII". Na razie nie potwierdzono jednak, że film rzeczywiście powstanie.

Obejrzysz "40 Years Of Rocky: The Birth Of A Classic"?

serKevin sam w domu
serKevin sam w domu
Przeczytaj także Rambo sam w domu - Kevin z twarzą Sylvestra Stallone'a w paskudnym Deepfake'u [WIDEO]

Zobacz też: Powstaje "Creed 3" z Michaelem B. Jordanem. Z kim zmierzy się Adonis?

Tagi: Film Sylvester Stallone Dokument Rocky filmy dokumentalne