Powstał film krótkometrażowy, który łączy "Gwiezdne wojny" z "Hamletem"

Kamil Kacperski
29.01.2019 14:05
Powstał film krótkometrażowy, który łączy "Gwiezdne wojny" z "Hamletem" Fot. kadr z wideo

Znany monolog z "Hamleta" nabiera całkowicie nowego znaczenia w krótkometrażowym filmie "Squad Leader TD-73028 Soliloquy", przedstawiającym samotnego szturmowca wędrującego po pustyni. 

Film powstał w 2018 roku i zaprezentowano go na kilkunastu festiwalach. Trafił do sieci dopiero w połowie stycznia 2019 roku, a trwająca 8 minut produkcja zdobyła nawet nagrodę na festiwalu Gala Prends ça court. Reżyserem jest pochodzący z Quebecu artysta Maxime-Claude L'Écuyer, który zajął się także produkcją "Squad Leadera. Scenariusz natomiast kilkaset lat temu napisał William Shakespeare - w krótkometrażowym filmie pojawia się bowiem monolog z "Hamleta". 

Gwiezdne wojny i Hamlet w jednym filmie?

Nad "Squad Leaderem TD-73028 Soliloquy" pracowało łącznie 11 osób. Tytułowemu szturmowcowi podłożył głos niejaki Anton Golikov. Zobaczcie krótkometrażowy film:

Przeczytaj także

W opisie wideo na Vimeo możemy przeczytać, że twórcy chcieli pokazać ponadczasowość sztuki Shakespeare, którego słowa pozostają aktualne nawet kilkaset lat po jego śmierci:

Być, albo nie być: "Gwiezdne wojny" poznają Shakespeare'a. Znany monolog z "Hamleta" zostaje pokazany jako wewnętrzny głos szturmowca, demonstrując, że słowa pisarza wciąż odbijają się echem przez wieki i pozostają aktualne nawet dziś - nie mówiąc nawet o odległej galaktyce...

Fanowskie Gwiezdne wojny

"Squad Leader TD-73028 Soliloquy" nie jest jedynym tworem fanów, który ostatnio przebojem wdarł się do serc widzów - w grudniu 2018 roku do sieci trafił film "Vader: A Star Wars Story", którego głównym bohaterem jest oczywiście Darth Vader. Produkcja w ciągu miesiąca od premiery zdobyła prawie 8,5 miliona odsłon na YouTubie. Twórcy "Vadera" obiecali, że jeżeli wideo będzie popularne, to zrealizują oni kolejną część historii.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.