29.01.2019 14:05

Powstał film krótkometrażowy, który łączy "Gwiezdne wojny" z "Hamletem"

Znany monolog z "Hamleta" nabiera całkowicie nowego znaczenia w krótkometrażowym filmie "Squad Leader TD-73028 Soliloquy", przedstawiającym samotnego szturmowca wędrującego po pustyni. 

Gwiezdne wojny
foto: kadr z wideo

Film powstał w 2018 roku i zaprezentowano go na kilkunastu festiwalach. Trafił do sieci dopiero w połowie stycznia 2019 roku, a trwająca 8 minut produkcja zdobyła nawet nagrodę na festiwalu Gala Prends ça court. Reżyserem jest pochodzący z Quebecu artysta Maxime-Claude L'Écuyer, który zajął się także produkcją "Squad Leadera. Scenariusz natomiast kilkaset lat temu napisał William Shakespeare - w krótkometrażowym filmie pojawia się bowiem monolog z "Hamleta". 

Gwiezdne wojny i Hamlet w jednym filmie?

Nad "Squad Leaderem TD-73028 Soliloquy" pracowało łącznie 11 osób. Tytułowemu szturmowcowi podłożył głos niejaki Anton Golikov. Zobaczcie krótkometrażowy film:

W opisie wideo na Vimeo możemy przeczytać, że twórcy chcieli pokazać ponadczasowość sztuki Shakespeare, którego słowa pozostają aktualne nawet kilkaset lat po jego śmierci:

"

Być, albo nie być: "Gwiezdne wojny" poznają Shakespeare'a. Znany monolog z "Hamleta" zostaje pokazany jako wewnętrzny głos szturmowca, demonstrując, że słowa pisarza wciąż odbijają się echem przez wieki i pozostają aktualne nawet dziś - nie mówiąc nawet o odległej galaktyce... "

Fanowskie Gwiezdne wojny

"Squad Leader TD-73028 Soliloquy" nie jest jedynym tworem fanów, który ostatnio przebojem wdarł się do serc widzów - w grudniu 2018 roku do sieci trafił film "Vader: A Star Wars Story", którego głównym bohaterem jest oczywiście Darth Vader. Produkcja w ciągu miesiąca od premiery zdobyła prawie 8,5 miliona odsłon na YouTubie. Twórcy "Vadera" obiecali, że jeżeli wideo będzie popularne, to zrealizują oni kolejną część historii.

Kamil Kacperski
Tagi: Star Wars