Powstał nowy rozdział „Harry'ego Pottera”. Nie napisała go J.K. Rowling

Sergiusz Kurczuk
13.12.2017 11:41
Powstał nowy rozdział „Harry'ego Pottera”. Nie napisała go J.K. Rowling Fot. Murray Close/ Pigsear UK LTD/East News

Jeśli czekaliście na kolejną książkowa przygodę Harry'ego Pottera to mamy dobrą nowinę - powstała. Ale nie ręczymy za jakość tej historii, bo napisał ją bot. 

Czy J.K. Rowling powinna bać się o swoją przyszłość pisarską? Światło dzienne ujrzał nowy rozdział przygód młodego czarodzieja w całości napisany przez bota. Wszystko za sprawą Botnik Studios. Pracownicy firmy zaprzęgli skomplikowane systemy do przeanalizowania siedmiu tomów książek o Harrym Potterze, z jakichś powodów pomijając „Przeklęte dziecko”. Na podstawie zdobytych informacji bot stworzył zupełnie samodzielnie nowy rozdział historii rozgrywającej się w świecie pełnym magii i czarodziejskich przedmiotów. Jak wyszło?

Współzałożyciel Botnik Studios, Jamie Brew, w rozmowie z CNET opowiedział o wcielaniu tego niecodziennego pomysłu w życie. 

Nasza aplikacja cyfrowej klawiatury przeanalizowała pliki tekstowe i najczęstsze słowa pojawiająca się w zdaniach, by pomóc ludzkiemu użytkownikowi pisać w stylu pochodzącym z materiału źródłowego. Kilku pisarzy w społeczności Botnik zebrało się razem na chat roomie i wpisywali zdania, używając naszej klawiatury. Nasz zespół edytorski spoił te elementy w całość w cały rozdział, który zaprezentowaliśmy.

Owoc pracy Botnik Studios został opublikowany na Twitterze. 

Okazuje się, że póki co boty nie zagrażają pisarzom. Aplikacja Botnik stworzyła... dość kuriozalny twór, który raczej nie zachwyci fanów Harry'ego Pottera. Rozdział zatytułowany „Harry Potter i Portret czegoś, co wygląda jak wielka kupa popiołu” ma takie kwiatki, jak Ron zjadający rodzinę Hermiony, Hufflepuf posiadający świnię pulsującą niczym ropucha, a jednym z haseł Hogwartu są „Wołowinowe kobiety” (chociaż to ostatnie w sumie by pasowało). Post Botnik nie pozostał bez odzewu. Internetowa rysowniczka Elsa Chang postanowiła zilustrować jedną ze scen pojawiających się w rozdziale. 

Na razie Rowling nie musi się martwić wirtualną konkurencją. Ale kto wie, co czeka nas w przyszłości? Filmowcy raczej nie zdołają nakręcić adaptacji dzieła Botnik. Filmowy świat magii i czarodziejstwa powróci w drugiej cześci spin-offa zatytułowanej „Fantastyczne Zwierzęta” już w roku 2018. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.