Powstała internetowa petycja o usunięcie „Ostatnich Jedi” z kanonu „Gwiezdnych wojen”

Maciej Koprowicz
19.12.2017 16:42
Powstała internetowa petycja o usunięcie „Ostatnich Jedi” z kanonu „Gwiezdnych wojen” Fot. kadr z zwiastuna, Paint

UWAGA SPOILERY! Najnowszy epizod gwiezdnej sagi wzbudził wiele zachwytów, ale niektórzy ortodoksyjni fani są nim bardzo rozczarowani.

„Ostatni Jedi”, czyli ósma część cyklu o Skywalkerach, a druga zrealizowana pod szyldem Disneya, miał swoją premierę 14 grudnia 2017. Film zebrał generalnie bardzo pozytywne opinie krytyków – na prestiżowym portalu Rotten Tomatoes jego ocena to 94%, czyli jest taka sama, jak w przypadku powszechnie uznawanego za najlepszą część sagi „Imperium kontratakuje”. Mało tego – podobał się nawet wiecznie narzekającemu na „Gwiezdne wojny” ich twórcy, George’owi Lucasowi.

A jednak wielu fanów gwiezdnego uniwersum film nie zadowolił. Są zbulwersowani, że kosztem nowych bohaterów stopniowo w cień usuwane są kultowe postaci z tak zwanej oryginalnej trylogii, z Lukem Skywalkerem na czele. A także wyznawane przez nich ideały.

Amerykanin Henry Walsh jest tak rozczarowany „Ostatnimi Jedi”, że aż stworzył internetową petycję o usunięcie filmu z kanonu „Gwiezdnych wojen”. W jego oświadczeniu czytamy:

„Gwiezdne wojny” przez długi czas były historią o dwóch rzeczach, Jedi i Luke’u Skywalkerze. Po 260 powieściach, w których mogliśmy podążać za przygodami tego wielkiego bohatera, Walt Disney Company zdecydował się usunąć je z oficjalnego kanonu i wymazać trzy dekady tradycji. Byliśmy podekscytowani Epizodem VII, bo chcieliśmy zobaczyć, jak potoczyły się losy naszych bohaterów po znanych nam wydarzeniach. Widzieliśmy śmierć Hana Solo, widzieliśmy Luke’a Skywalkera przez mniej niż minutę.

Ale Epizod VIII dla wiernych fanów „Łukasza Niebochoda” okazał się jeszcze cięższy do oglądania, choć bohater otrzymał znacznie więcej ekranowych minut i naprawdę ważną rolę do odegrania w fabule.

Zniszczono całe dziedzictwo Luke’a Skywalkera i Jedi. Zniszczono większość powodów, dla których lubiliśmy „Gwiezdne wojny”. To może być naprawione. Jeśli wymazaliście 30 lat historii, prosimy was o wymazanie jeszcze jednej, „Ostatnich Jedi”. Usuńcie ją z kanonu, przesuńcie Epizod IX i zróbcie remake Epizodu VIII porządnie, by odkupić dziedzictwo, prawość i postać Luke’a Skywalkera.

Byliśmy przy was, gdy robiliście rzeczy, które nas raniły, więc prosimy was teraz, nie pozwólcie, by ten film przetrwał. Nie róbcie nam tego. Nie zabierajcie tego, co tak wielu z nas tak bardzo kochało i nie niszczcie tego w ten sposób. Zostawcie naszych bohaterów.

W tej chwili petycję na stronie www.change.org podpisało prawie 11,5 tysiąca osób. Disney nie skomentował na razie petycji.

Swoje zdanie na temat „Ostatnich Jedi” możecie wyrazić w naszej sondzie, w której wybieramy najlepszy i najgorszy epizod „Gwiezdnych wojen”.

 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.