Powstała kolejna fanowska teoria, która głosi, że Loki przeżył w „Avengers: Infinity War”

Kamil Kacperski
19.07.2018 11:40
Powstała kolejna fanowska teoria, która głosi, że Loki przeżył w „Avengers: Infinity War” Fot. kadr z filmu

Niektórzy fani nie mogą się pogodzić ze śmiercią brata Thora, Lokiego. Kolejna z fanowskich teorii głosi, że Książę Asgardu był w filmie jedynie iluzją.

Kilka tygodni po premierze „Avengers: Infinity War” pojawiły się w sieci teorie na temat losu Lokiego, który w filmie został zamordowany przez potężnego Thanosa. Wielu fanów nie mogło pogodzić się ze śmiercią ich ulubionego boga oszustw i zaczęło wymyślać przeróżne teorie sugerujące, że brat Thora tak naprawdę przeżył atak floty Szalonego Tytana. Najpopularniejszą z nich była chyba ta, która twierdziła, że Loki przybrał postać Hulka i dlatego Thanos bezproblemowo poradził sobie z zieloną bestią. 

Jeżeli nie przekonuje was ta teoria to nie jesteście jedyni - na Reddicie pojawiła się kolejna, jeszcze mniej prawdopodobna wersja wydarzeń. Mianowicie chodzi o scenę śmierci Lokiego. Ten, chwilę przed dokonaniem żywota próbuje zaatakować Thanosa używając w tym celu sztyletu, który trzyma w lewej dłoni. I właśnie ten drobny szczegół jest dowodem na to, że postać, którą widzimy na ekranie jest jedynie iluzją przygotowaną przez brata Thora. 

Loki przeżył Avengers: Infinity War?

Według tej teorii, Loki tylko dwukrotnie w całej serii użył lewej ręki jako „tej lepszej”. W pozostałych przypadkach to jego druga dłoń była głównym narzędziem siania destrukcji:

Loki jest praworęczny. Jeśli popatrzycie na wszystkie filmy od „Thora, przez „Avengers”, aż po „Ragnarok”, broń trzyma w prawej dłoni. Sztylet, laskę, berło. Wszystko trzyma w prawej. Znalazłem tylko 2 sytuacje, w których trzyma broń w lewej dłoni - pierwsza z nich jest w „Mrocznym świecie”, kiedy finguje swoją śmierć. Przez całą scenę trzyma sztylet w lewej. Drugi przypadek jest w „Infinity War”, gdy próbuje dźgnąć Thanosa.

Więc, iluzja Lokiego używa lewej dłoni, ponieważ jest jego lustrzanym odbiciem? Loki, który „zginął” na początku „Infinity War” był jedynie zjawą, a on sam gdzieś się ukrywa, może pod inną postacią. 

Parafrazując polski klasyk: przypadek? Tak sądzę. Oglądając i czytając wywiady z Tomem Hiddlestonem oraz reżyserami filmu, braćmi Russo, nie wydaje się, by po raz kolejny Loki przechytrzył swojego oponenta. Aktor podczas panelu dyskusyjnego na ACE Comic Con powiedział nawet, że ta scena śmierci jest wręcz idealnym sposobem na zakończenie przygody tej postaci w MCU:

Uważam, że to bardzo potężne, że nazwał się synem Odyna. To zakończyło jego przygodę i rolę, którą miał odegrać w tym świecie. Jego śmierć ustaliła stawkę emocjonalną tego filmu. Podniosła również cały dramatyzm. Oto dowiadujemy się, że Thanos jest kimś o wiele bardziej niebezpiecznym, niż ktokolwiek do tej pory.

Avengers 4 - kiedy premiera?

Czy któraś z fanowskich teorii się sprawdzi? Tego dowiemy się dopiero w kwietniu 2019 roku, kiedy to „Avengers 4” pojawią się w kinach. Chcielibyście powrotu Lokiego w kolejnych filmach MCU?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.