18.01.2019 15:00

Powstała książka o polskich terrorystach i zamachowcach. Kiedy premiera?

Już niebawem do księgarni trafi książka Sławomira Kopra zatytułowana "Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III PR", który opowie o znanych Polakach, którzy dopuścili się głośnych zbrodni.

Powstała książka o polskich terrorystach i zamachowcach. Kiedy premiera?
foto: materiały prasowe

Już 30 stycznia 2019 roku nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się książka "Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III PR" pióra Sławomira Kopra. Ten historyk i popularny pisarz przywraca w swoich książkach życie światu, który przeminął. Autor stara się przybliżyć zagadnienia nieporuszane w podręcznikach historii i opracowaniach historycznych, takie jak: miłość, seks, zdrada i zbrodnia. Obrazuje niegdysiejsze życie prywatne elit i zwykłych ludzi, snuje opowieść o gwiazdach kina, politykach, królowych salonów i gangsterach. Dzięki niemu historia Polski wygląda spoza dat i faktów, przyczyn i skutków.

Powstała książka o polskich terrorystach

W "Polskich terrorystach i zamachowcach" porusza temat znany nie tylko ze współczesnych filmów i książek sensacyjnych. Opowiada o terroryzmie w historii Polski, poczynając od sztyletników z okresu powstania styczniowego, a kończąc na Januszu Walusiu, który w kwietniu 1993 roku zamordował szefa południowoafrykańskich komunistów, Chrisa Haniego.

Na kartach książki przewijają się skrytobójcy i zamachowcy, działający w imię wielkich idei i z niskich pobudek. Są terroryści spod znaku PPS-u, także kobiety takie jak Wanda Krachelska, późniejsza współorganizatorka Żegoty, Ignacy Hryniewiecki, zabójca cara Aleksandra II, a także morderca prezydenta Narutowicza - Eligiusz Niewiadomski. Autor nie zapomina o głośnej sprawie braci Kowalczyków z Opola, którą relacjonuje korzystając z archiwum IPN-u, ani o Polakach dokonujących zamachów w USA. 

Tak za to prezentuje się w całości okładka książki Stanisława Kopra:

ksiazka polscy zamachowcy 3

Kiedy w sprzedaży pojawią się "Polscy terroryści i zamachowcy"?

Na temat książki Kopra wypowiedział się m.in. Jerzy Dziewulski, były poseł na sejm: 

"

Wprowadza nas ona w wyjątkowe, ciekawe szczegóły zamachów, o których wielu z nas niewiele wiedziało, także i ja. Wreszcie udowadnia, pokazując źródła konfliktów, że terroryzm, to nie wymysł dzisiejszych czasów. To metoda walki politycznej obecna zawsze w życiu ludzkości i, co najciekawsze, obie strony zamachów czy aktów terroru niezmiennie mówią, że walczą o wolność. I tu w świecie współczesnym nic się nie zmieniło. Ta książka odważnie pokazuje, że my Polacy nie byliśmy wolni od stosowania takich metod przy rozwiązywaniu konfliktów. "

Wydawnictwo Harde ma koncie już takie bestsellery, jak "Terlecki. Tragiczna historia jednego z najlepszych polskich piłkarzy" oraz "Co się stało z Iwoną Wieczorek". Książka Stanisława Kopra "Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III PR" trafi do sprzedaży już 30 stycznia 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: News