Powstała licealna sztuka inspirowana filmem "Obcy". Spodobała się nawet twórcom oryginału

Sergiusz Kurczuk
26.03.2019 14:50
Powstała licealna sztuka inspirowana filmem "Obcy". Spodobała się nawet twórcom oryginału Fot. Paul Owens/Twitter

Uczniowie liceum z New Jersey postanowili powołać do życia sztukę teatralną na podstawie filmu "Obcy – ósmy pasażer Nostromo". Jak prezentuje się przedstawienie?

Seria "Obcy" należy do klasyki kina. Podobnie sądzą uczniowie liceum North Bergen w New Jersey. Postanowili bowiem powołać do życia sztukę teatralną na podstawie filmu "Obcy – ósmy pasażer Nostromo" w reżyserii Ridleya Scotta. Teoretycznie to przedsięwzięcie wydaje się trudne do wykonania, szczególnie dla amatorów. Jednak licealiści zrobili to na tyle dobrze, że nie tylko zyskali aprobatę internautów, ale również twórców "Obcego".

Przeczytaj także

"Obcy – ósmy pasażer Nostromo" jako sztuka teatralna

Zazwyczaj proces przebiega w odwrotnym kierunku. Filmowcy pochylają się nad przedstawieniem, by powołać do życia produkcję trafiającą na kinowe ekrany. Tym razem było jednak inaczej. W marcu 2019 roku na deskach auli jednego z amerykańskich liceów zadebiutowała sztuka pod tytułem "Alien: The Play". Nie trzeba było długo czekać, żeby zdjęcia i nagrania z przedstawienia rozeszły się viralowo po mediach społecznościowych. Na YouTube pojawił się nawet materiał wideo, prezentujący fragmenty teatralnej wersji "Obcego".

Jak widać, autorzy sztuki naprawdę się napracowali, żeby oddać ducha kinowego oryginału. Nie chodzi jedynie o grę aktorską, ale również scenografię, kostiumy i przede wszystkim strój tytułowego kosmity. Pracę licealistów docenili nawet twórcy "Obcego", umieszczając zdjęcia z przedstawienia na oficjalnym Twitterze serii.

Autorem scenografii był jeden z nauczycieli North Bergen. Żeby doszło do premiery, ekipa pracująca nad przedsięwzięciem musiała zacząć składać dekoracje we wrześniu 2018 roku. Premiera odbyła się 19 marca 2019 roku. Przedstawienie cieszy się taką popularnością, że 29 marca odbędzie się drugi pokaz sztuki.

>>Zobacz też: Ksenomorfy powracają w zwiastunie oficjalnych krótkometrażowych filmów<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.