19.12.2017 16:20

Powstało wino dla fanów „Władcy pierścieni”

Coś dla fanów fantasy i dobrego trunku! W sam raz do popijania przy nadchodzącym serialu na podstawie twórczości Tolkiena. 

Powstało wino dla fanów „Władcy pierścieni”
foto: kadr z filmu Władca pierścieni: Drużyna Pierścienia

Serial Amazona na podstawie „Władcy pierścieni” to nie jedyna rzecz związana z twórczością Tolkiena, która pojawi się w najbliższym czasie. Już niebawem wszyscy fani książek mistrza fantasy i filmowych adaptacji Petera Jacksona będą mogli napić się wina z motywami ze słynnej trylogii. Jak donosi Entertainment Weekly, współpracująca z Warner Bros. firma Lot18, przygotowała 4 rodzaje wina nazwane na cześć bohaterów ze Śródziemia. Lot18 zaprezentowała, jak będzie wyglądać napitek.

"

Zanurz się w bohaterskiej podróży Frodo Bagginsa, Gandalfa, Aragorna i Galadriel dzięki zestawowi win „Władca pierścieni”, stworzonych specjalnie, by podkreślić unikalne właściwości ukochanych postaci.  "

Wina nie różnią się od siebie jedynie etykietą i nazwą. Każda butelka zawiera inny rodzaj trunku. Frodo to Lodi Old Vine Zinfandel, Gandalf Monterey County Pinot Noir, a Galadriel Bordeaux Blanc. Te trzy wina zostały zrobione w 2016 roku. Natomiast Aragorn to Appellation Lussac-St. Émilion Contrôlée i jest o rok starsze. Rodzaje win dobrano na podstawie cech charakteru książkowych i filmowych bohaterów. Zestaw został wypuszczony na rynek 18 grudnia 2017 roku i będzie dostępny do wyczerpania zapasów. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Peter Jackson Władca Pierścieni