Powstało wino dla fanów „Władcy pierścieni”

Sergiusz Kurczuk
19.12.2017 16:20
Powstało wino dla fanów „Władcy pierścieni” Fot. kadr z filmu Władca pierścieni: Drużyna Pierścienia

Coś dla fanów fantasy i dobrego trunku! W sam raz do popijania przy nadchodzącym serialu na podstawie twórczości Tolkiena. 

Serial Amazona na podstawie „Władcy pierścieni” to nie jedyna rzecz związana z twórczością Tolkiena, która pojawi się w najbliższym czasie. Już niebawem wszyscy fani książek mistrza fantasy i filmowych adaptacji Petera Jacksona będą mogli napić się wina z motywami ze słynnej trylogii. Jak donosi Entertainment Weekly, współpracująca z Warner Bros. firma Lot18, przygotowała 4 rodzaje wina nazwane na cześć bohaterów ze Śródziemia. Lot18 zaprezentowała, jak będzie wyglądać napitek.

Zanurz się w bohaterskiej podróży Frodo Bagginsa, Gandalfa, Aragorna i Galadriel dzięki zestawowi win „Władca pierścieni”, stworzonych specjalnie, by podkreślić unikalne właściwości ukochanych postaci. 

Wina nie różnią się od siebie jedynie etykietą i nazwą. Każda butelka zawiera inny rodzaj trunku. Frodo to Lodi Old Vine Zinfandel, Gandalf Monterey County Pinot Noir, a Galadriel Bordeaux Blanc. Te trzy wina zostały zrobione w 2016 roku. Natomiast Aragorn to Appellation Lussac-St. Émilion Contrôlée i jest o rok starsze. Rodzaje win dobrano na podstawie cech charakteru książkowych i filmowych bohaterów. Zestaw został wypuszczony na rynek 18 grudnia 2017 roku i będzie dostępny do wyczerpania zapasów. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.