Powstaną "Chłopaki nie płaczą 2" i "Psy 3". Cezary Pazura potwierdza kontynuacje słynnych filmów

Sergiusz Kurczuk
23.01.2019 15:53
Powstaną "Chłopaki nie płaczą 2" i "Psy 3". Cezary Pazura potwierdza kontynuacje słynnych filmów Fot. kadr z filmu Chłopaki nie płaczą

Cezary Pazura potwierdził, że niebawem zobaczymy kolejne części kultowych polskich filmów - komedii "Chłopaki nie płaczą" oraz serii filmów akcji "Psy". Kiedy kontynuacje trafią do kin?

Okazuje się, że kontynuacje słynnych filmów po wielu latach od premiery oryginałów, nie jest jedynie domeną Hollywood. W Polsce zaczyna się podobna tendencja, co można zaobserwować, chociażby na przykładzie trzeciej części filmu "Kogel Mogel". Okazuje się, że to nie jedyna seria, która niebawem doczeka się kontynuacji. Cezary Pazura potwierdził, że w przygotowaniu są kolejne części komedii "Chłopaki nie płaczą" oraz słynnych "Psów".

"Chłopaki nie płaczą 2" i "Psy 3" - Cezary Pazura potwierdził powstanie filmów 

"Psy" to film akcji z 1992 roku w reżyserii Władysława Pasikowskiego z Bogusławem Lindą, Markiem Kondratem oraz Januszem Gajosem. Po dwóch latach produkcja doczekała się kontynuacji.

Z kolei "Chłopaki nie płaczą" są gangsterską komedią Olafa Lubaszenki z 2000 roku, w której wystąpili Maciej Stuhr, Michał Milowicz oraz Mirosław Zbrojewicz. W obu w jednej z głównych ról wystąpił też Cezary Pazura. Zarówno "Psy" jak i "Chłopaki nie płaczą" stały się klasyką polskiej kinematografii po okresie PRL-u.

Cezary Pazura udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej", w którym zdradził, że niebawem zobaczymy kontynuacje obu filmów. Co aktor powiedział na temat produkcji?

Mają powstać "Psy 3" i "Chłopaki nie płaczą 2". Brzmi to trochę jak odcinanie kuponów, ale to tak nie jest. Robiąc film po latach, nawiązując do poprzedniego tytułu, trzeba zrobić film współczesny. Musi się dziać tu i teraz, trzeba użyć narzędzi, których używa się przy kręceniu filmu, a nie takich, które się używało 25 lat temu.

Jak widać, Pazura zdaje sobie sprawę z tego, że w opinii wiernych fanów kontynuacja po latach nie zawsze musi być dobrze widziana. Gwiazdor zastrzegł jednak, że twórcom zależy na stworzenie nowych historii, które nie tylko są osadzone we współczesnych realiach i dostosowane do współczesnego widza, ale również w ciekawy sposób koreluje z produkcjami sprzed wielu lat. Co ciekawe jakiś czas temu o kontynuacji komedii "Chłopaki nie płaczą" wspominali już Michał Milowicz i Paweł Deląg. W filmie zabraknie jednak Bohdana Łazuki. Scenariusz jest gotowy od kilku miesięcy i za kamera ponownie stanie Lubaszenko. Na razie nie wiadomo, kiedy nowe części słynnych filmów trafią na ekrany kin.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.