Powstaną dwa kolejne sequele „Johna Wicka”. Co wiemy o nowych filmach z Keanu Reevesem?

07.08.2020 12:25
Powstaną dwa kolejne sequele „Johna Wicka”. Co wiemy o nowych filmach z Keanu Reevesem? Fot. . materiały prasowe Monolith Films

Seria filmów akcji „John Wick” okazała się dla studia Lionsgate tak ogromnym sukcesem, że wytwórnia nie chce zabijać kury znoszącej złote jajka. Właśnie potwierdzono rozpoczęcie prac nad dwoma sequelami produkcji z Keanu Reevesem.

Pierwszy „John Wick” zadebiutował na świecie w 2014 roku. Film zarobił ponad 86 mln dolarów, stając się symbolem sukcesu dla wytwórni Lionsgate, która ochoczo ruszyła do pracy nad sequelem. Ten pojawił się na ekranach w 2017 i zarobił już 171 mln dolarów. W ubiegłym roku do kin trafiła natomiast część 3, która ponownie dwukrotnie przebiła zarobki poprzedniczki, zarabiając ponad 326 mln dolarów.

Przeczytaj także

Liczby te są na tyle zadowalające dla Lionsgate, żę szef wytwórni John Feltheimer ogłosił właśnie, że rozpoczęto prace scenariuszowe nad dwoma kolejnymi częściami serii.

Na tym etapie wiadomo jedynie, że studio dało zielone światło na nowe części i że gwiazda produkcji, Keanu Reeves powróci do swojej roli.

Przeczytaj także

John Wick 4 – kiedy premiera?

Zdjęcia do obu części, kręconych równocześnie, miałyby wystartować już na początku 2021 roku.  Feltheimer, zdradził, że studio celuje w datę premiery 4. części pod koniec maja 2022, w amerykańskie święto Memorial Day.

Czytaj także: Zwiastun nowego filmu Charliego Kaufmana ze zdjęciami Łukasza Żala.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.