Powstaną sequel i spin-off "Aquamana". Warner Bros. wybrało już scenarzystów

Sergiusz Kurczuk
12.02.2019 10:21
Powstaną sequel i spin-off "Aquamana". Warner Bros. wybrało już scenarzystów Fot. kadr z filmu Aquaman

Twórcy "Aquamana" nie spoczną na laurach. Studio Warner Bros. nie tylko potwierdziło, że zobaczymy 2. część filmu, ale również ogłosiło prace nad spin-offem serii.

Warner Bros. od lat próbuje dokonać tego, co udało się pracownikom Marvel Studios - stworzyć spójny filmowy świat superbohaterów, który cieszyłby się ogromną popularnością fanów. Niestety filmy o herosach DC nie cieszą się taką popularnością jak produkcje rozgrywające się w MCU. Nie pomaga fakt, że Ben Affleck nie zagra Batmana i nadal nie wiadomo, czy Henry Cavill nadal wciela się w Supermana. Światełkiem w tunelu był bardzo dobrze przyjęty "Aquaman" z Jasonem Momoą w roli głównej. Twórcy dość szybko zdecydowali się na stworzenie 2. części filmu. To jednak nie koniec informacji. Niebawem zobaczymy również spin-off serii. 

Przeczytaj także

"Aquaman 2" - wybrano scenarzystę filmu

O tym, że trwają prace nad "Aquamanem 2" wiemy już od jakiegoś czasu. Portal Deadline podzielił się jednak informacją na temat scenarzystów filmu. Został nim David Leslie Johnson-McGoldrick - bliski współpracownik Jamesa Wana - reżysera 1. części. W pisaniu nowych przygód herosa granego przez Momoę pomoże mu Will Beall. Obaj filmowcy byli odpowiedzialni za "Aquamana" więc przedłużenie ich kontraktu wydaje się zasadne, biorąc pod uwagę sukces kasowy produkcji. Johnson-McGoldrick ma na swoim koncie pracę przy takich tytułach jak "Obecność 2", "Sierota" czy "Dziewczyna w czerwonej pelerynie". Beall napisał scenariusz do takich filmów jak "Gangster Squad. Pogromcy mafii" czy "Logan's Run". Za produkcję będą odpowiadać James Wan i Peter Safran.

"Aquaman": spin-off - o czym będzie film?

Oprócz nowych przygód władcy oceanów zobaczymy również spin-off zatytułowany "The Trench". Studio już wybrało scenarzystów, którzy zajmą się filmem. Kontrakt na napisanie historii związanej z "Aquamanem" podpisali Noah Gardner i Aidan Fitzgerald. Dla obu filmowców "The Trench" będzie scenariopisarskim debiutem. Film skupi się na tytułowym podwodnym królestwie, w którym zamieszkują śmiertelnie niebezpieczne stworzenia. Widzowie "Aquamana" widzieli ich przedstawicieli, ponieważ w filmie Wana pojawili się w scenie ataku na głównego bohatera i jego ukochaną Merę.

Według zapowiedzi w "The Trench" nie pojawią się aktorzy znani z "Aquamana". Na razie nie wiadomo, kto wyreżyseruje utrzymany w klimacie horroru spin-off.

Obie produkcje są na razie we wczesnych fazach prac, więc trudno przewidzieć, kiedy trafią na ekrany kin. Fani DC niebawem zobaczą jednak przygody zupełnie nowego herosa. 5 kwietnia 2019 roku odbędzie się polska premiera filmu "Shazam!".

>>Zobacz też: W "Aquamanie" gościnnie wystąpiła lalka Annabelle<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.