Powstanie 5 części „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć”

Robert Skowronski
14.10.2016 08:34
Powstanie 5 części „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć” Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

Po co się ograniczać i stawiać sobie jakieś limity? „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” doczeka się aż pięciu odsłon!

Spin-off filmów o Harrym Potterze, gdzie głównym bohaterem jest Newt Scamander grany przez Eddiego Redmayne'a, miał początkowo być trylogią. J.K. Rowling, autorka książek o młodym czarodzieju z blizną na czole, jak i autorka scenariusza do nadchodzącego obrazu, zmieniła jednak zdanie. Zamiast trzech części dostaniemy ich aż pięć.

Jestem prawie pewna, że powstanie pięć odsłon filmu, zwłaszcza teraz, gdy miałam okazję należycie popracować nad fabułą je łączącą. Od samego początku wiedzieliśmy, że będzie więcej niż jeden film. Tylko wstępnie powiedzieliśmy, że będzie to trylogia.

Potwierdzenie tych doniesień znaleźć też można w tweecie zamieszczonym przez oficjalny profil „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć”:

Kilka miesięcy temu studio Warner Bros. ogłosiło, że druga odsłona przygód Newta Scamandera wejdzie do kin w listopadzie 2018 roku. Reżyserem będzie David Yates, twórca czterech ostatnich filmowych odsłon Harry'ego Pottera, jak i pierwszej części „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć”. Scenariusz oczywiście napisze J.K. Rowling.

Nowy obraz rozgrywający się w magicznym świecie trafi na polskie ekrany już 18 listopada 2016 roku. Akcja rozgrywać się będzie w Nowym Jorku w 1926 roku. To tam wybiera się Newt Scamander razem ze swoją tajemniczą walizką, w której trzyma rzadkie gatunki magicznych stworzeń. Te jednak wydostają się z niej na wolność. W obsadzie oprócz Redmayne'a znaleźli się także Katherine Waterston jako Porpentia Goldstein, Colin Farrell w roli Percivala Gravesa czy Alison Sudol, Ezra Miller, Dan Fogler, Jenn Murray, a także Jon Voight.

Udostępniono już kilka zwiastunów filmu, w tym też ten finalny, mogliśmy również zobaczyć materiały zza kulis powstawania produkcji. Producentami obrazu są: David Heyman – twórca, który wyprodukował wszystkie osiem części przygód Harry’ego Pottera, Steve Kloves – scenarzysta aż siedmiu odsłon filmu, a także i Lionel Wigram – producent wykonawczy czterech ostatnich epizodów serii.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.