Powstanie 6. część „Piratów z Karaibów”. Czy pojawi się w niej Johnny Depp?

Kamil Kacperski
07.08.2018 12:12
Powstanie 6. część „Piratów z Karaibów”. Czy pojawi się w niej Johnny Depp? Fot. materiały prasowe

Portal Geek World Wide poinformował na swojej stronie, że rzekomo w 2020 roku ma ruszyć produkcja kolejnej części opowiadającej o przygodach kapitana Sparrowa i jego załogi.

Wygląda na to, że powstaje kolejna część „Piratów z Karaibów”, a przynajmniej takie są plany Disneya. Franczyza, która rozpoczęła się w 2003 roku „Klątwą Czarnej Perły” doczekała się do tej pory aż 5 odsłon. W każdej z nich głównym bohaterem była postać kapitana Jacka Sparrowa grana przez Johnny'ego Deppa. Rola przyniosła aktorowi ogromną popularność, a także sporej wielkości majątek, który teraz jest zagrożony przez niezbyt rozsądne zarządzanie przybytkiem przez mężczyznę i jego agentów oraz księgowych.

Do problemów Johnny'ego Deppa dochodzą jeszcze oskarżenia o przemoc domową, które w sądzie złożyła jego była żona, aktorka Amber Heard. To z kolei spowodowało, że wiele osób zaczęło atakować Disneya i J.K. Rowling w internecie, żądając od nich, by aktora usunięto z przyszłych projektów - wśród nich znaleźli się właśnie wspomnieni „Piraci z Karaibów”, a także seria „Fantastyczne zwierzęta”, w której Depp gra czarnoksiężnika Gellerta Grindelwelda. Dlatego na razie nie wiadomo, czy Depp pojawi się w kolejnej części „Piratów...”.

Piraci z Karaibów 6 - co wiemy?

Jeśli chodzi zaś o 6. odsłonę serii o piratach, to pre-produkcja ma podobno rozpocząć się już całkiem niedługo. Według portalu Geek World Wide, w projekt jest zaangażowany Joachim Rønning, który pełnił rolę reżysera ostatniej części „Piratów...”, czyli „Zemstę Salazara”. Chociaż film nie zarobił tyle, co poprzednicy, to wciąż był sukcesem komercyjnym przynosząc zyski w box-offisie rzędu prawie 800 milionów dolarów. Produkcja była jednak słabo przyjęta przez widzów i krytyków.

Według informacji GWW, Ted Elliot, Terry Rossio i Jeff Nathanson będą pełnili rolę scenarzystów, a szefem designu produkcji będzie Nigel Phelps. Wszyscy z panów pracowali już nad filmami z serii „Piraci z Karaibów”, zatem możemy się spodziewać, że nowa odsłona morskich przygód będzie trzymała poziom poprzednich produkcji - miejmy jedynie nadzieję, że twórcy zainspirują się bardziej poziomem pierwszej części, a nie piątej.

Piraci z Karaibów 6 - kiedy premiera?

Reżyser Joachim Rønning jest obecnie zajęty pracą nad „Czarownicą 2”, zatem prace nad „Piratami z Karaibów 6” mają ruszyć pełną parą dopiero w 2020 roku. Według przecieków z Disneya, planowana data premiery została ustalona na 2021 lub 2022 rok.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.