Powstanie „Martwe zło 4”?

Robert Skowronski
25.07.2016 13:37
Powstanie „Martwe zło 4”? Fot. kadr z serialu

„Armia ciemności”, czyli 3. odsłona cyklu „Martwe zło”, miała premierę w 1992 roku. Szanse na kontynuację chyba już dawno każdy pogrzebał - okazuje się, że niepotrzebnie.

Głód fanów dzieła Sama Raimiego zaspokoił serial stacji Starz, którego mamy otrzymać drugi sezon. „Ash kontra martwe zło” powróci w październiku 2016 roku, ale fani mogą już powoli zacierać ręce z okazji innej premiery. Podczas trwającego właśnie Comic-Con 2016 w San Diego ogłoszono plany zrealizowania 4. części filmowego „Martwego zła”.

Projekt na razie nie przybrał żadnych namacalnych kształtów. Wszystko jest póki co w fazie konceptu. To jednak wystarczający powód do tego, aby Rob Tapert, producent wykonawczy serialu, był pełen ekscytacji z powodu ewentualnego pełnego metrażu:

Póki co myślimy nad tym, jak to by mogło wyglądać i kto by mógł się tym zająć. Sam Raimi przez wiele lat mówił o projekcie, zapowiadając wizję zrealizowania „Martwego zła 4”. Ostatecznie przemieniło się to w serial telewizyjny. Teraz Bruce Campbell i ja uważamy, że jest szansa na nakręcenie filmu. Tak czy owak zobaczymy co się stanie.

Wynika z tego, że początkowy zamysł na 4. odsłonę wielkoekranowej serii przerodził się w to co znamy jako „Ash kontra martwe zło”. Tym samym twórcy realizując pełnometrażowy obraz będą musieli wyjść z zupełnie nowym pomysłem na fabułę.

Rob Tapert podczas panelu na Comic-Con 2016 wyjaśnił dlaczego przygody Asha z małego ekranu nie są powiązane z wydarzeniami znanymi z „Armii ciemności”:

To dlatego, że ten tytuł jest własnością MGM, a my po prostu nigdy nie mieliśmy szansy właściwie odwołać się do niego w pierwszym sezonie. Czytałem gdzieś w sieci zarzuty, że wyciągamy rzeczy jedynie z dwóch odsłon filmu. Jednak przy 2. serii serialu mamy zamiar przywołać wydarzenia z „Armii ciemności”. Wcześniej nie było na to miejsca w naszej opowieści. To byłoby dziwne, gdyby Ash mówił swoim kolegom ze sklepu, jak to się cofnął do Średniowiecza. Teraz jednak wyciągnie te informacje w odpowiednim czasie.

Przypominamy, że W 2. sezonie „Ash kontra martwe zło” pojawią się na ekranie nowe twarze. Zobaczymy Michelle Hurd jako miłość Asha z licealnych czasów, Lee Majorsa w roli ojca głównego bohatera, a także związanego od lat z serią Teda Raimiego, który zagra przyjaciela Asha z dzieciństwa, Cheta Kaminskiego.

Producentem wykonawczym serialu jest Sam Raimi. Tę funkcję pełnią też Rob Tapert, Bruce Campbell, Ivan Raimi oraz Craig DiGregorio. Producentami są Aaron Lam i Moira Grant.

Chcielibyście, żeby powstało „Martwe zło 4”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.