Powstanie „Matrix 4”?

Robert Skowronski
21.02.2017 10:07
Powstanie „Matrix 4”? Fot. kadr z filmu

Wtyczka zostanie podłączona raz jeszcze? O możliwości powstania filmu „Matrix 4” opowiedział Keanu Reeves.

Ostatnia odsłona trylogii braci, to znaczy rodzeństwa, tfu, sióstr Wachowskich, miała miejsce w 2003 roku. Wtedy po raz ostatni Keanu Reeves kopał na ekranie tyłek agentowi Smithowi, aktor wciąż to czyni jednak tym razem jako John Wick. Okazuje się, że istnieje szansa na jego powrót do roli Neo i łamiących prawa fizyki wygibasów z bronią w ręku.

W filmie Chada Stahelskiego, Reeves spotyka się na ekranie z Laurencem Fishburnem, czyli matriksowym Morfeuszem. O ten swego rodzaju reunion i możliwość wystąpienia w ewentualnym „Matrixie 4” aktor został spytany podczas spotkania promującego „Johna Wicka 2” w Wielkiej Brytanii:

W całość musiałyby być zaangażowane siostry Wachowskie. Musiałyby napisać scenariusz i reżyserować film. Dopiero wtedy zobaczylibyśmy o czym jest ta historia. Ogółem jestem nastawiony na tak. Byłoby to dziwne, ale czemu nie? Ludzie umierają, historie nie, podobnie jak ludzie w historiach.

Nie wiadomo czy projekt kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Żadna ze stron nie dawała znaków, aby był on w ostatnim czasie rozważany. „Matrix Rewolucje” zakończył się śmiercią Neo, jednak Wyrocznia dawała widzom znać, że pewnego dnia Wybraniec może powrócić. Joel Silver, producent dzieła spod znaku science fiction, mówił w udzielonym wywiadzie, że historia była projektowana jako trylogia i nie prowadził on rozmów z twórcami dotyczących rozszerzenia jej o kolejną odsłonę. Ale kto wie?

Pewnym jest jednak, że doczekamy się „Johna Wicka 3”. Współautor cyklu Chad Stahelski przyznał, że realizacji trójki chce Lionsgate. Studio już poprosiło twórców o opracowanie historii kolejnej części. Keanu Reeves podzielił się swoim pomysłem na to jak film powinien się zaczynać:

Scena otwierająca powinna pokazywać jak Wick próbuje uciec z Nowego Jorku. Może poprosi postać Lawrence'a Fisburne'a o pomoc? Może przyłączy się też John Leguizamo?

Plany kontynuacji nie powinny nikogo dziwić, skoro od 10 lutego 2017 roku film zdołał już zarobić ponad 90 milionów dolarów, przy budżecie wynoszącym zaledwie niecałe 32 miliony.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.