Powstanie "Matrix 4" z Keanu Reevesem i Carrie-Anne Moss

21.08.2019 08:53
Matrix|undefined Fot. kadr z wideo

Ku uciesze wszystkich fanów Matrixa, czwarta część filmu została oficjalnie potwierdzona. Wiemy już, że w produkcji wystąpi Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss.

Od kilku miesięcy po sieci krążyły plotki na temat nowej części kultowego już filmu sióstr Wachowskich. Niestety żadne oficjalne źródło nie potwierdzało, że kolejny Matrix faktycznie się pojawi, aż do dzisiaj. "Matrix 4" naprawdę powstaje, a za jego scenariusz, reżyserię i produkcję będzie odpowiadała Lana Wachowski.

Matrix 4: Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss w nowym filmie

Oficjalne potwierdzenie startu pracy nad produkcją nie jest jedyną dobrą wiadomością dla fanów trylogii Matrixa. Okazało się bowiem, że w nowym filmie zobaczymy między innymi Keanu Reevesa oraz Carrie-Anne Moss, którzy wcielili się w role Neo oraz Trinity w poprzednich częściach produkcji.

Prezes Warner Bros, wytwórni filmowej, która wyprodukuje najnowszego Matrixa, Toby Emmerich stwierdził:

Nie możemy być bardziej podekscytowani ponownym wejściem do świata Matrixa z Laną. Lana jest prawdziwą wizjonerką - wyjątkową i oryginalną twórczynią. Cieszymy się, że pisze, reżyseruje i produkuje nowy rozdział w uniwersum Matrixa.

Przeczytaj także

Jak czytamy na variety.com, w pisaniu scenariusza do filmu wzięli udział także Aleksandar Hemon oraz David Mitchell.

Produkcję zapowiedziała także sama twórczyni filmu, Lana Wachowski:

Wiele pomysłów, na które wpadłyśmy razem z Lilly 20 lat temu, jest teraz jeszcze bardziej aktualnych. Bardzo się cieszę, że postacie z filmu wróciły do mojego życia i jestem wdzięczna za kolejną możliwość pracy z moimi genialnymi przyjaciółmi.

Na razie nie znamy jeszcze zarysu fabularnego czwartej części Matrixa. Bez odpowiedzi zostaje także pytanie o rolę Morfeusza w filmie, granego do tej pory przez Laurence'a Fishburne'a. Niektóre źródła podają jedynie, że postać w najnowszej części będzie odmłodzona.

Pierwsza część Matrixa miała swoją premierę dokładnie 20 lat temu. Obie kontynuacje filmu "Matrix: Reaktywacja" oraz "Matrix: Rewolucje" weszły do kin 4 lata później i zostały stworzone przez siostry Wachowskie. Produkcje zarobiły wspólnie przez lata aż 1,6 miliarda dolarów na całym świecie.

Zobacz też: Twórca "Avengers: Endgame" znalazł idealną rolę dla Keanu Reevesa w MCU 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.