Powstanie "Spinal Tap 2"! Powrócą nie tylko oryginalni twórcy, ale też obsada

13.05.2022 10:57
Powstanie "Spinal Tap 2"! Powrócą nie tylko oryginalni twórcy, ale też obsada Fot. Everett Collection/East News

"This is Spinal Tap" - legendarny mockumentary o zespole metalowym doczeka się kolejnej odsłony na 40-lecie premiery oryginału. Powrócą twórcy pierwowzoru.

Spinal Tap II - powstaje kontynuacja legendarnego filmu

Castle Rock Enterainment w październiku 2021 roku ponownie otworzyło swój filmowy oddział i zamierza wystrzelić z grubej rury - pierwszym projektem firmy ma być "Spinal Tap 2" od Roba Reinera, który był oczywiście reżyserem pierwszego oryginalnego "This is Spinal Tap".

Polecamy

Tak jak wspomnieliśmy, reżyserem ponownie będzie Reiner, który przy okazji również wcieli się w filmowca Marty'ego DiBergio. W obsadzie dokumentu powrócą oczywiście gwiazdorzy z zespołu Spinal Tap: David St. Hubbins (Michael McKean), Derek Smalls (Harry Shearer) oraz Nigel Tufnel (Christopher Guest).

Guest, McKean, Reiner i Shearer napiszą scenariusz nowego filmu, którego producentami są Frank Marshall, a także Matt George, Jonathan Fuhrman i Hernan Narea - ci będą producentami wykonawczymi.

Deadline miało okazję porozmawiać z Robem Reinerem, który opisał im nadchodzący film:

Plan to zrobić kontynuację, która wyjdzie z okazji 40-lecia oryginalnego filmu i powiem szczerze - nie ma za bardzo dnia, podczas którego ktoś by się nie zapytał: "Robisz kontynuację?". Przez wiele lat odpowiadaliśmy "nie", ale nadszedł w końcu czas, że pojawił się niezły pomysł. Nie chcieliśmy tego zrobić po to, żeby tylko to zrobić. Chcieliśmy uhonorować pierwowzór, a potem go nieco posunąć dalej. 

Polecamy

Główni członkowie zespołu, którzy napisali muzykę i słowa do największych hitów Spinal Tap pokroju "Big Bottom", czy "Lick My Love Pump" nadal funkcjonują w świecie filmu - jednak mieli niedawno sporą przerwę:

Zagrali w Albert Hall, na stadionie Wembley i wszędzie w Europie. Dawno się nie widzieli i to jest początek filmu. W trakcie ich kariery zmarł Ian Faith, ich menadżer, a w jego spadku było zapisane, że wdowa po nim ma prawo do zorganizowania jednego finałowego koncertu Spinal Tap. Więc grozi im, że ich pozwie, jeśli tego nie zrobią. Po latach wracamy do zespołu, który nie chce tego robić i w gruncie rzeczy się nie lubią, ale muszą zagrać ten koncert.

Film "Spinal Tap II" zadebiutuje 19 marca 2024 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.