22.03.2017 09:37

Powstanie „Terminator 6”?

Choć pojawiły się już wieści mówiące o tym, że procesor napędzający serię przestał funkcjonować, to jednak ma być on reanimowany, co zaowocuje kolejną częścią „Terminatora”.

Powstanie „Terminator 6”?
foto: materiały prasowe

Seria „Genisys” umarła, a Arnold Schwarzenegger na dobre pożegnał się z rolą elektronicznego przybysza z przyszłości. Ale czy to znaczy, że już nigdy nie powstanie kolejny „Terminator”? Nic podobnego.

David Ellison, szef Skydance, do którego należą prawa do serii, wyznał, że szykuje się duże ogłoszenie:

"

Rozwiązaliśmy przyszłość franczyzy i wierzcie, że to niewiarygodnie świetlana przyszłość. Myślę, że będzie to kontynuacja na poziomie, którego fani domagali się od „Terminatora 2”. Mamy pewne ogłoszenie przygotowane na 2017 rok. To coś z czego jesteśmy bardzo dumni i myślimy, że jest to kierunek, w którym seria powinna pójść. "

A dlaczego doszło do końca „Genisys”, które miało być przecież pierwszą częścią nowej trylogii? Anonimowe źródło, na które powołuje się „The New York Daily News” poinformowało, że:

"

Studio zdjęło kontynuację ze swojego kalendarza. Co prawda Arnold podpisał umowę długoterminową, ale w tej sytuacji przestała go ona obowiązywać. „Genisys” miało pomóc odrodzić się franczyzie, ale krytycy nie byli zadowoleni, a szefowie studia w jednej chwili przestali być przychylni co do pomysłu kontynuowania tego, mimo że mieli z tego duże korzyści finansowe.  "

W świetle powyższych wiadomości można założyć, że kolejny „Terminator” powstanie kiedy James Cameron odzyska prawa do cyklu, a nastąpi to w 2019 roku. Już wcześniej mówiło się, że reżyser szykuje własny projekt o elektronicznym mordercy, w który byłby też zaangażowany Tim Miller, twórca „Deadpoola”.

„Genisys” z 2015 roku z Arnoldem Schwarzeneggerem i Emilią Clarke zebrał w Stanach Zjednoczonych 89,7 mln dolarów, a na świecie ma na koncie 350,4 mln wpływów. To wszystko przy budżecie 155 mln dolarów.

Cieszysz się na wieść o „Terminatorze 6”?

Robert Skowronski
Tagi: News Terminator