Powstanie „Terminator 6”?

Robert Skowronski
22.03.2017 09:37
Powstanie „Terminator 6”? Fot. materiały prasowe

Choć pojawiły się już wieści mówiące o tym, że procesor napędzający serię przestał funkcjonować, to jednak ma być on reanimowany, co zaowocuje kolejną częścią „Terminatora”.

Seria „Genisys” umarła, a Arnold Schwarzenegger na dobre pożegnał się z rolą elektronicznego przybysza z przyszłości. Ale czy to znaczy, że już nigdy nie powstanie kolejny „Terminator”? Nic podobnego.

David Ellison, szef Skydance, do którego należą prawa do serii, wyznał, że szykuje się duże ogłoszenie:

Rozwiązaliśmy przyszłość franczyzy i wierzcie, że to niewiarygodnie świetlana przyszłość. Myślę, że będzie to kontynuacja na poziomie, którego fani domagali się od „Terminatora 2”. Mamy pewne ogłoszenie przygotowane na 2017 rok. To coś z czego jesteśmy bardzo dumni i myślimy, że jest to kierunek, w którym seria powinna pójść.

A dlaczego doszło do końca „Genisys”, które miało być przecież pierwszą częścią nowej trylogii? Anonimowe źródło, na które powołuje się „The New York Daily News” poinformowało, że:

Studio zdjęło kontynuację ze swojego kalendarza. Co prawda Arnold podpisał umowę długoterminową, ale w tej sytuacji przestała go ona obowiązywać. „Genisys” miało pomóc odrodzić się franczyzie, ale krytycy nie byli zadowoleni, a szefowie studia w jednej chwili przestali być przychylni co do pomysłu kontynuowania tego, mimo że mieli z tego duże korzyści finansowe. 

W świetle powyższych wiadomości można założyć, że kolejny „Terminator” powstanie kiedy James Cameron odzyska prawa do cyklu, a nastąpi to w 2019 roku. Już wcześniej mówiło się, że reżyser szykuje własny projekt o elektronicznym mordercy, w który byłby też zaangażowany Tim Miller, twórca „Deadpoola”.

„Genisys” z 2015 roku z Arnoldem Schwarzeneggerem i Emilią Clarke zebrał w Stanach Zjednoczonych 89,7 mln dolarów, a na świecie ma na koncie 350,4 mln wpływów. To wszystko przy budżecie 155 mln dolarów.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.