Powstanie aktorski film na podstawie anime „Gundam”

Sergiusz Kurczuk
06.07.2018 15:30
Powstanie aktorski film na podstawie anime „Gundam” Fot. YOSHIKAZU TSUNO/East News

Fani anime powinni mieć powód do radości, bo już niedługo powstanie pierwszy pełnometrażowy kinowy film aktorski oparty na kreskówce „Gundam”. 

Każdy miłośnik japońskich seriali animowanych, a w szczególności tych, w których głównymi bohaterami są gigantyczne roboty, na pewno kojarzą serię „Gundam”. Jak podaje portal Screen Rant, podczas Anime Expo 2018 studio Legendary Entertainment odpowiedzialna z takie tytuły jak „Pacific Rim”, „Kong: Wyspa Czaszki” czy „Jurassic World”, zapowiedziało, że niedługo rozpocznie pracę nad aktorskim filmem opartym na słynnym anime. 

„Gundam” - o czym jest serial?

Narodziny serii datuje się na rok 1979, kiedy światło dzienne ujrzało anime zatytułowane „Mobile Suit Gundam”. Tytułowy Gundam to kostiumy i ogromne roboty, którymi można sterować za pomocą mechatronicznych strojów. Produkcja były nadawa tylko przez rok i wkrótce zniknęła z anteny. Popularność ogromnych maszyn była jednak tak wielka, że w ciągu kolejnych dekad pojawiło się kilkanaście seriali i filmów animowanych. Seria wyszła poza jedno medium i wkrótce wielkie roboty walczyły na kartach mang oraz w grach wideo. 

„Gundam” - o czym będzie film?

Do tej pory nie powstał jednak kinowy film z żywymi aktorami. W 2000 roku była jednak próba przeniesienia „Gundam” na język filmu aktorskiego. Chodzi o kanadyjską telewizyjną produkcję „G-Saviour”, która nie odniosła jednak sukcesu. W ciągu prawie 40 lat powstało wiele seriali animowanych ze słowem „Gundam”, ale poza ogromnym robotem sterowanym za pomocą kostiumu fabularnie nie były ze sobą powiązane. Trudno więc przewidywać, którą wersję historii wybiorą twórcy filmu.

„Gundam” - kiedy premiera?

Na razie nie podano dalszych informacji na temat planowanego filmu „Gundam”. Twórcy nie zdradzili, kiedy możemy spodziewać się premiery tej produkcji. Wiadomo natomiast, że Legendary Entertainment weszło we współpracę z japońskim studiem Sunrise. Nad przedsięwzięciem ma czuwać Cale Boyter, który był producentem filmu o podobnej tematyce - „Pacific Rim: Rebelia”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.