12.07.2017 14:24

Powstanie animacja z udziałem Michaela Jacksona

Króla popu nie ma już z nami od 2009 roku, ale jego wizerunek zostanie wskrzeszony w nadchodzącym filmie animowanym.  

Powstanie animacja z udziałem Michaela Jacksona
foto: kadr z filmu

Michael Jackson od dawna jest jedną z ikon Halloween za sprawą wybitnego teledysku do klasycznego hitu „Thriller”, ale okazuje się, że w 2017 roku powróci w formie animowanej w filmie przygodowym pt: „Michael Jackson’s Halloween”. Bohaterami produkcji są Vincent (Till) oraz Victoria (Clemons), którzy spotkają się przypadkowo podczas nocy Halloween i wraz z Ichabodem – uroczym psem – trafią do tajemniczego hotelu o nazwie This Place Hotel, mieszczącego się na ulicy 777 Jackson. Tam doświadczą niezwykłej przygody, która zakończy się spektakularną sceną taneczną z udziałem Króla Popu.

Trwający godzinę film został wyprodukowany przez Optimum Productions z udziałem Hammerhead. John Branca i John McClain są producentami wykonawczymi, zaś Mark A.Z. Dippe („Spawn”) reżyserem. Głosu postaciom użyczą m.in. Jim Parsons („Teoria wielkiego podrywu”), Brad Garrett („Fargo”), Alan Cumming („Żona idealna”), Kiersey Clemons („Sąsiedzi 2”) oraz Lucy Liu („Aniołki Charliego”). Premiera animacji odbędzie się jesienią 2017 roku.

Od czasu śmierci Michaela Jacksona z 2009 roku, zarządy jego majątku wyprodukowali kilka projektów, ale były to głównie filmy dokumentalne. Najgłośniejszymi z nich był „This Is It” z 2009 roku, zapis przygotowań Jacksona do serii pięćdziesięciu koncertów, które miały odbyć się w Londynie. Innym godnym uwagi dokumentem był „Michael Jackson’s Journey from Motown to Off the Wall”, którego reżyserem był Spike Lee. Wśród nadchodzących projektów są m.in. biografia ostatnich dni artysty oraz film o jego szympansie Bubbles, który przygotuje reżyser „Thora: Ragnaroka”.

Kamil Dachnij
Tagi: Michael Jackson News