Powstanie animowana wersja „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Tym razem z perspektywy psa Toto

Sergiusz Kurczuk
13.07.2018 16:05
Powstanie animowana wersja „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Tym razem z perspektywy psa Toto Fot. Czarnoksiężnika z Krainy Oz

Warner Bros. powoła do życia kolejną adaptację książki „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Tym razem głównym bohaterem będzie pies Dorotki o imieniu Toto.

„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” to nie tylko bardzo popularna powieść dla dzieci autorstwa L. Franka Bauma, ale również bardzo wiele filmów i seriali na jej podstawie. Najsłynniejszą z nich jest produkcja z 1939 roku z Judy Garland w roli głównej. Każdy, kto czytał książkę lub widział jedną z adaptacji, na pewno pamięta, że Dorotka - dziewczynka, która trafiła do magicznej krainy nie była sama. Znalazła się w niej wraz ze swoim wiernym towarzyszem - małym czarnym pieskiem, wabiącym się Toto. Najnowsza wersja historii zostanie pokazana oczami zwierzaka. 

„Toto: The Dog-Gone Amazing Story of The Wizard of Oz” - „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” z nowej perspektywy

Jak donosi The Hollywood Reporter, Warner Bros. niebawem stworzy adaptację książki opartej na oryginale Bauma. Mowa o „Toto: The Dog-Gone Amazing Story of The Wizard of Oz” autorstwa Michaela Morpurgo i ilustrowanej przez Emmę Chichester Clark. Pozycja jest dość świeża, bo trafiła na sklepowe półki niespełna rok temu -  w sierpniu 2017 roku. Opowiada dobrze znaną historię z nowej perspektywy. Walkę ze złą wiedźmą zobaczymy oczami Toto. 

Producentami wykonawczymi filmu zostali Jared Stern i Winsor Yuan. Stern jest odpowiedzialny za takie animacje jak „Lego Batman: Film” i „Lego Ninjago Film”. To nie jedyna produkcja Warner Animation Group, która niebawem ujrzy światło dzienne. W planach są jeszcze „Cat in the Hat” spin-off Lego „The Billion Brick Race” oraz „Book of Life”. Na razie nie wiadomo kiedy nowy „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” ukaże się w kinach. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.