29.10.2019 14:43

Powstanie biografia Elizabeth Taylor. Słynną aktorkę zagra Rachel Weisz

Według najnowszych informacji w filmie "A Special Relationship" opowiadającym historię życia Elizabeth Taylor, w główną rolę wcieli się Rachel Weisz.

Rachel Weisz
foto: Invision/Invision/East News

Już niedługo rozpoczną się zdjęcia do filmu "A Special Relationship", który będzie biografią wielkiej gwiazdy Hollywood Elizabeth Taylor. W główną bohaterkę wcieli się Rachel Weisz

"A Special Relationship" - Rachel Weisz jako Elizabeth Taylor

Jak podaje The Hollywood Reporter, duet reżyserski Bert & Bertie powoła do życia biografię Elizabeth Taylor. W głównej roli zobaczymy gwiazdę takich filmów jak "Faworyta", "Constantine", "Nostaliga anioła" czy nadchodząca "Black Widow" Rachel Weisz. Za scenariusz filmu odpowie Simon Beaufoy, który pracował przy takich tytułach, jak "Slumdog. Milioner z ulicy", "127 godzin", "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" czy "Everest". 

Elizabeth Taylor

Czy Rachel Weisz pasuje do roli Elizabeth Taylor?

"A Special Relationship" nie będzie pełną biografią słynnej ikony kina. Film opowie o wycinku jej życia i tytułowej więzi ze swoim bliskim przyjacielem oraz asystentem Rogerem Wallem. Akcja rozpocznie się w latach 80., kiedy Taylor poznała Walla - homoseksualistę pochodzącego z biednej rodziny żyjącej na południu Stanów Zjednoczonych, gdzie homofobia jest zjawiskiem powszechnym. Produkcji opowie o dwóch zupełnie różnych światach, które połączy prawdziwa przyjaźń. 

Marylin Monroe
Marylin Monroe
Przeczytaj także Wybrano aktorkę, która zagra Marilyn Monroe w filmowej biografii gwiazdy

W "A Special Relationship" pojawi się też wątek akcji społecznych, w które była zaangażowana Taylor. Aktorka przez wiele lat wspierała osoby chore na AIDS oraz wspomagała próby wynalezieni leku na groźną chorobę. 

Audrey Hepburn (Śniadanie u Tiffany’ego)
Audrey Hepburn (Śniadanie u Tiffany’ego)
Przeczytaj także Powstanie serial o Audrey Hepburn. Kto zagra aktorkę?

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia do filmu, ani kto wcieli się w Roberta Walla. Trudno tez powiedzieć, kiedy film trafi na ekrany kin. Skoro wybrano już odtworczynię głównej bohaterki, można założyć, że prace nad filmem rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych miesięcy. 

David Bowie
David Bowie
Przeczytaj także Tak będzie wyglądał David Bowie w filmie biograficznym "Stardust". Zobaczcie pierwsze zdjęcie

Zobacz też: Tomasz Kot jako Nikola Tesla w biograficznym filmie o serbskim wynalazcy 

Tagi: News Hollywood Rachel Weisz LGBT