Powstanie dokument o słynnym filmie Romana Polańskiego. Stworzy go Ben Affleck

10.08.2020 11:03
Powstanie dokument o słynnym filmie Romana Polańskiego. Stworzy go Ben Affleck Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

"Chinatown" to jeden z najsłynniejszych filmów Romana Polańskiego. Ben Affleck odpowie za realizację dokumentu o powstawaniu tej produkcji. 

Chociaż Roman Polański budzi kontrowersje z powodu przestępstwa seksualnego na nieletniej, za które nigdy nie odbył kary, jego filmografia stanowi ważny element historii kina. Wśród najważniejszych filmów polskiego reżysera znajduje się "Chinatown" - kryminał z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Niebawem zobaczymy kulisy powstawania tej produkcji. 

"Big Goodbye" - Ben Affleck stworzy dokument o "Chinatown" Polańskiego

Jak podaje Deadline, Ben Affleck niedługo ponownie stanie po drugiej stronie kamery. Aktor podpisał niedawno umowę na zrealizowanie filmu dokumentalnego dla wytwórni Paramount. Mowa o "Big Goodbye" - produkcji, zdradzającej kulisy powstawania słynnej produkcji Polańskiego. 

Przeczytaj także

Film będzie oparty na książce Sama Wassona "The Big Goodbye: Chinatown and the Last Years of Hollywood". Affleck zajmie się scenariuszem oraz reżyserią dokumentu. Aktor wyprodukuje go wraz z Lornem Michaelsem, który zadbał o to, by prawa do książki trafiły do Paramount. 

Przeczytaj także

Dokument, podobnie jak książka, skupi się na szczegółach powstawania słynnego filmu noir z 1974 roku z Jackiem Nicholsonem i Faye Dunaway w rolach głównych. "Chinatown" zostało nagrodzone Oscarem za scenariusz Roberta Towne'a, którego końcowy zwrot akcji zaszokował ówczesną publiczność. "Big Goodbye" nie tylko pokaże, jak powstawała głośna produkcja, ale również przedstawi pożegnanie z dawnym Hollywood, którego kres nastąpił w latach 70. XX wieku. 

Przeczytaj także

W nadchodzącej produkcji pojawi się zapewne wiele gwiazd kina, nie tylko aktorów z obsady "Chinatown", ale również osób, na których ten tytuł zrobił ogromne wrażenie i zainspirował do pracy przy filmach. Nie będzie to debiut reżyserski Afflecka. Gwiazdor wyreżyserował już pięć filmów, w tym bardzo dobrze ocenianą przez krytyków i widzów "Operację Argo". Ostatnim filmem stworzonym przez Afflecka była produkcja z 2016 roku "Nocne życie". 

Przeczytaj także

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy film "Big Goodbye" trafi do dystrybucji. Miłośnicy klasyki kina muszą uzbroić się w cierpliwość. 

Zobacz też: Ben Affleck zdradził, dlaczego przestał grać Batmana: "Zapiłbym się na śmierć" 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.