27.04.2018 15:03

Powstanie druga część „Uciekających kurczaków”

Prawie dwadzieścia lat po premierze oryginału, DreamWorks zapowiedział, że powstanie 2. część filmu. Przed kim tym razem będą uciekały kurczaki?

Powstanie druga część „Uciekających kurczaków”
foto: materiały promocyjne

Film „Uciekające kurczaki” pojawił się w kinach w 2000 roku. W tej chwili jest najlepiej zarabiającym filmem stop-motion w historii. Jego wynik w box-offisie wyniósł ponad 200 milionów dolarów. Dlatego dziwne, że fani musieli czekać prawie dwie dekady na potwierdzenie prac nad drugą częścią. Nie mniej, nareszcie się doczekali.

Produkcją zajmie się Aardman Animations. Partnerować im będzie StudioCanal i Pathe, które finansowało oryginalny film, a także zajęło się jego dystrybucją na rynkach europejskich. Reżyserem został Sam Fell, który zdobył nominację do Oscara w 2012 roku za „ParaNormana”, a Paul Kewley został producentem. Powrócą również scenarzyści oryginału, czyli Karey Kirkpatrick i John O'Farrel.

Powstanie film Uciekające kurczaki 2

The Hollywood Reporter nieoficjalnie informuje, że prace nad drugą częścią filmu o uciekających kurczakach ruszą dopiero po zakończeniu prac nad filmem o Baranku Shaunie, który pojawić ma się w kinach w przyszłym roku. Zatem premiery produkcji „Uciekające kurczaki 2” możemy się spodziewać dopiero około 2020 roku, chociaż 2021 wydaje się być bardziej prawdopodobną datą.

Na razie nie potwierdzono również, czy powrócą aktorzy znani z pierwszej części filmu, a także nie wiemy jeszcze, kto dołączy do obsady produkcji „Uciekające kurczaki 2”. Nie jesteśmy nawet pewni, czy właśnie tak będzie brzmiał oficjalny tytuł filmu. Będziemy informowali, jak tylko dowiemy się czegoś więcej.

Kamil Kacperski
Tagi: News Disney