Powstanie druga część aktorskiego "Aladyna"? Szefowie Disneya poważnie myślą nad sequelem

13.08.2019 10:24
Powstanie druga część aktorskiego "Aladyna"? Szefowie Disneya poważnie myślą nad sequelem Fot. kadr z filmu Aladyn

Remake "Aladyna" w reżyserii Guya Ritchiego okazał się tak wielkim hitem, że przedstawiciele Disneya zastanawiają się nad powołaniem do życia drugiej części filmu.

Rok 2019 należy do Disneya. Wytwórnia stworzyła wiele kasowych hitów, które przyniosły jej setki milionów dolarów. Należy do nich aktorski remake "Aladyna", który zarobił już miliard dolarów. Nic więc dziwnego, że szefowie Disneya przymierzają się do stworzenia sequela filmu.

"Aladyn 2" - czy powstanie druga część aktorskiej wersji filmu Disneya?

Wśród produkcji, które przekroczyły kwoty z dziewięcioma zerami oprócz "Aladyna" znalazły się "Avengers: Endgame" oraz nowa wersja "Króla Lwa". Trzeba pamiętać, że rok się jeszcze nie skończył i na horyzoncie widać drugą część "Krainy lodu" oraz IX epizod "Gwiezdnych Wojen". Przedstawiciele Disneya nie spoczywają jednak na laurach. Uznali, że skoro pierwsza część "Aladyna" przyniosła duże dochody, warto stworzyć kontynuację, która również zarobi astronomiczne sumy.

"Aladyn" obecnie znajduje się na drugim miejscu wśród najlepiej zarabiających aktorskich remake'ów słynnych animacji Disneya. "Król Lew" nie jest brany pod uwagę w tym zestawieniu, ponieważ zaklasyfikowano go jako film animowany. Od 2017 roku nieprzerwanie króluje "Piękna i Bestia", ale całkiem możliwe, że "Aladyn" zdetronizuje produkcję Billa Condona.

Przeczytaj także

Dan Lin - producent filmu reżyserowanego przez Guya Ritchiego, w rozmowie z portalem CBR nie wykluczył, że Disney niebawem rozpocznie prace nad sequelem "Aladyna".

Na pewno, robiąc pierwszy film, chcieliśmy po prostu zrobić najlepszą produkcję, jaka możemy i dać widzom okazję do powiedzenia nam, czy chcą zobaczyć więcej. I mogę powiedzieć, że publiczność głośno się tego domaga. Widzieli ten film kilka razy. Dostajemy wiele listów od fanów, którzy naprawdę wracali do kin ze swoimi przyjaciółmi i rodzinami.

Czujemy więc, że jest jeszcze trochę historii do opowiedzenia. Potraktujemy drugą część jak oryginalnego "Aladyna", czyli nie zrobimy remake'u czegoś, co już powstało ujęcie po ujęciu. Analizujemy, co powstało wcześniej, w przeszłości na wideo i mamy więcej nieopowiedzianych historii w niewykorzystanych materiałach. Nie zdradzając niczego więcej, Z pewnością będziemy sprawdzać, gdzie możemy dalej zajść z tą serią.

Wygląda na to, że plany twórców nowego "Aladyna" są dość poważne. Warto zaznaczyć, że oryginał z 1992 roku po dwóch latach doczekał się kontynuacji. Mowa o filmie "Aladyn: Powrót Dżafara", który ukazał się wyłącznie w wydaniu domowym. Była to pierwsza animacja Disneya stworzona z myślą o wypożyczalniach kaset VHS. Niestety sequel nie zachwycił fanów tak jak część pierwsza.

Mimo początkowej porażki zdecydowano się stworzyć trzecią część zatytułowaną "Aladyn i król złodziei", która powstała w 1996 roku. Ten film został o wiele lepiej przyjęty przez widzów.

Co ciekawe, gwiazdor nowego "Aladyna" Mena Massoud, tuż po premierze filmu powiedział w rozmowie z serwisem Collider, że z chęcią wystąpiłby w aktorskiej adaptacji "Powrotu Dżafara". Biorąc pod uwagę słowa Lina, całkiem możliwe, że twórcy mogą wziąć na warsztat film sprzed 25 lat, udoskonalając scenariusz i powołując do życia kolejny kinowy przebój.

Przeczytaj także

Zobacz też: Nie tylko "Król Lew" - lista wszystkich aktorskich remake'ów klasycznych bajek Disneya

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.