01.02.2019 09:46

Powstanie druga część filmu "Underdog"

W związku z sukcesem filmu "Underdog" twórcy postanowili poinformować o pracach nad drugą częścią historii o zawodniku MMA. Co czeka Borysa "Kosę" Kosińskiego w kontynuacji produkcji?

kadr z filmu Underdog
foto: kadr z filmu Underdog

11 stycznia 2019 roku do kin weszła produkcja zatytułowana "Underdog", opowiadająca o upadłym zawodniku MMA. Debiut reżyserski Mariusza Kawulskiego - szefa KSW, okazał się wielkim sukcesem. Od premiery "Underdoga" nie minął jeszcze miesiąc, a producenci już podali oficjalną informację dotyczącą drugiej części filmu.

"Underdog" 2 - powstanie kontynuacja filmu Mariusza Kawulskiego

Pierwsza część filmu opowiadała o Borysie "Kosie" Kosińskim - sławnym zawodniku MMA, który odnosi sukcesy sportowe. Wcielił się w niego Eryk Lubos. Postanawia zmierzyć się ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) w walce życia, ale przez jeden błąd podczas potyczki traci wszystko. Sportowiec przeżywa wielu upadków, ale w końcu postanawia wywalczyć sobie zasłużony szacunek i miłość najbliższych. Co czeka Kosę w drugiej części filmu "Underdog"?

Film został dobrze odebrany przez widzów i krytyków. "Underdog" odniósł spory sukces komercyjny i stał się jedną z najlepiej przyjętych polskich produkcji sportowych w historii kraju. W pierwszy weekend po premierze na film wybrało się 285 tysięcy widzów. To wynik, który przebił hollywoodzkie produkcje tego typu, takie jak "Creed", czy "Rocky Balboa". W ciągu niecałego miesiąca od kinowego debiutu "Underdoga" obejrzało prawie 800 tysięcy osób. Nic więc dziwnego, że twórcy zdecydowali się na kontynuację.

O drugiej części "Underdoga" poinformowali producenci filmu. Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes ze spółki EKIPA Sp. z o.o w oficjalnym oświadczeniu podali informację na temat kontynuacji.

"

W związku z pojawiającymi się spekulacjami prasowymi, a także domysłami widzów dotyczącymi drugiej części filmu "Underdog", z dużą satysfakcją informujemy, że podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do prac przy kontynuacji tak dobrze przyjętej pierwszej części opowieści o losach Borysa "Kosy" Kosińskiego, czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez producentów filmu, Ewę Lewandowską i Tomasza Mandesa.

Potwierdziły się nasze przypuszczenia, że polski widz od dawna czekał na taki film. Ogromnie się cieszymy, że film zachwycił również kobiecą widownię, bo to opowieść o życiu, relacjach i miłości, a także zwycięstwie nad własnymi słabościami, dodają producenci. Wielu widzów zwróciło uwagę na otwarte zakończenie pierwszej części "Underdoga" upatrując w nim zapowiedzi kontynuacji. Dziś możemy potwierdzić, że mieli rację. Od początku prac nad koncepcją scenariusza, zakładaliśmy kontynuację losów bohaterów naszego filmu. "

"Underdog" 2 - kiedy premiera?

W pierwszej części oprócz Lubosa i Khalidova na akranie pojawili się między innymi Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno, Mariusz Drężek. Prawdopodobnie część bohaterów powróci w kontynuacji. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszają zdjęcia do "Underdoga 2". Prawdopodobnie film trafi na ekrany kin w roku 2020. Przed ogłoszeniem prac nad pierwszą częścią, pojawiły się informacje na temat innej produkcji o zawodniku MMA. Chodzi o "Klatkę" z Piotrem Stramowskim w roli głównej. Co ciekawe w tym filmie również miał wystąpić Lubos. Na razie jednak nie wiadomo, czy produkcja kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News polskie filmy Eryk Lubos Underdog