Powstanie druga część horroru "Zombie express". Kiedy premiera?

06.12.2019 09:23
Powstanie druga część horroru "Zombie express". Kiedy premiera? Fot. kadr z filmu: Zombie Express

Według najnowszych informacji niebawem zobaczymy sequel horroru "Train to Busan" w Polsce znanego jako Zombie Express. Twórcy zapowiedzieli, kiedy możemy spodziewać się premiery filmu.

Południowokoreański horror "Zombie express" cieszył się dużym uznaniem wśród fanów i krytyków. Okazuje się, że po trzech latach od premiery filmu, twórcy postanowili powołać do życia sequel. Zapowiedziano, kiedy film trafi do kin. 

"Zombie express" - powstanie druga część horroru

Jak donosi serwis Soompi, reżyser Yeon Sang Ho potwierdził prace nad filmem i zdradził, kiedy zobaczymy kontynuację. Podtytuł drugiej części horroru to "Peninsula". Pierwsza część filmu opowiadała o pasażerach pociągu jadącego z Seulu do Pusan. Podczas podróży okazuje się, że wewnątrz pojazdu wybuchła epidemia zombie. Główni bohaterowie muszą przetrwać morderczą podróż zamknięci z żywymi trupami w pędzącym setki kilometrów na godzinie ekspresie.

"Zombie express" pobił wyniki oglądalności w Korei Południowej. Zdobył między innymi miano filmu, który zarobił najwięcej w ciągu jednego dnia w historii kinematografii kraju. Produkcja zarobiła ponad 10 milionów dolarów. Jako jeden z nielicznych przedstawicieli kina grozy był prezentowany na festiwalu w Cannes.

Przeczytaj także

"Zombie express 2" - kiedy premiera?

W produkcję sequela jest zaangażowany James Wan -  twórca takich filmów grozy jak seria "Obecność", "Naznaczony" czy "Piła". Premiera filmu "Train to Busan: Peninsula" została zaplanowana na 12 sierpnia 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Zombie Express [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.