24.07.2017 14:07

Powstanie film „Harley Quinn vs. Joker”

Kinowe uniwersum DC zaczyna rozrastać się w błyskawicznym tempie. 

Powstanie film „Harley Quinn vs. Joker”
foto: kadr z filmu

Według różnych doniesień Warner Bros. i DC zamierzają przygotować spin-off „Legionu samobójców”, w którym ma dojść do zerwania więzi między Jokerem i Harley Quinn, co sugeruje tytuł „Harley Quinn vs. Joker”. Producentem obrazu ma być Geoff Johns, znany m.in. z „Tajemnicy Smallville” i „Arrow”, a także ze swojej pracy przy scenariuszu do nadchodzącego filmu o Batmanie, który ostatecznie został odrzucony przez reżysera Matta Reevesa.

Pomysł na film, w którym postacie grane przez Margot Robbie i Jareda Ledo stają się wrogami, nie wydaje się wcale taki głupi, bo nie da się ukryć, że byli najbardziej medialnymi aktorami „Legionu samobójców”. Odbiór obu ról znacząco się różnił – dla wielu krytyków Robbie była najjaśniejszym punktem słabego filmu, zaś Leto z kolei mocno rozczarował.  Jednak fani Jokera wskazywali na fakt, że nie pojawiał się zbyt często na ekranie, co zadziałało na jego niekorzyść. Nie wiadomo, gdzie dokładnie spin-off zostałby umiejscowiony w chronologii kinowego uniwersum DC – po kontynuacji filmu Davida Ayera z 2016 roku, a może jednak przed?   

Warner Bros. dużo ostatnio planuje i nieustannie poszerza swoją pulę projektów, ale jest więcej niewiadomych niż konkretów. Póki co kilka filmów boryka się z pewnymi problemami: „Legion samobójców 2”  i „Flash” nie mają przypisanych reżyserów, a „The Batman” będzie miał nowy scenariusz. Relatywnie dobrze idzie kręcenie „Aquamana”. W kolejce są za to „Shazam!”, „Gotham City Sirens”, „Wonder Woman 2”, „Batgirl”, „Cyborg”, „Nightwing” i „Green Lantern Corps”. Bardzo wiele pokaże sukces „Ligi sprawiedliwości”, która uderzy do kin 17 listopada 2017 roku. Wprowadzi nowych bohaterów do gry, co w przyszłości może pozwolić na odpowiednią sprzedaż biletów.  

Kamil Dachnij
Tagi: Margot Robbie Jared Leto News