Powstanie film „Nie otwieraj oczu 2”. Tak przynajmniej twierdzi autor oryginalnej powieści

14.07.2020 13:03
Powstanie film „Nie otwieraj oczu 2”. Tak przynajmniej twierdzi autor oryginalnej powieści Fot. . materiały prasowe Netflix

„Nie otwieraj oczu” to film Netfliksa z Sandrą Bullock, który pod koniec 2018 roku rozbił bank platformy. Produkcja, bazująca na powieści Josha Malermana, była najchętniej oglądanym filmem platformy w dziejach. Nic dziwnego, że już powstaje jej sequel.

Film „Nie otwieraj oczu” to opowieść katastroficzna o świecie przyszłości, w którym Ziemię sterroryzowały potwory, które niczym bazyliszki zabijają każdego, kto na nie spojrzy. Ocaleni, chroniący się w domach z zasłoniętymi roletami, chronią się przed wrogiem, nosząc szarfy na oczach. Główną bohaterką opowieści jest Malorie, która próbuje wraz z dwójką swoich dzieci dostać się do upragnionej Bezpiecznej Przystani, gdzie nie grasują groźne potwory.

Przeczytaj także

Sukces produkcji Netfliksa

Produkcja Netfliksa bazuje na powieści Josha Malermana „Bird Box”. Film, wedle oficjalnych danych Netfliksa w pierwszych tygodniach dostępności na platforie obejrzano ponad 40 mln razy, co uczyniło go jeden z najpopularniejszych tytułów giganta VOD.

Będzie sequel

Sukces filmu zachęcił autora do napisania sequela oryginalnej opowieści. Powieść „Mallory” ma trafić na sklepowe półki amerykańskich sklepów już 21 lipca, ale już wiadomo, że Netflix planuje kolejną adaptację.

Przeczytaj także

Tak przynajmniej twierdzi sam autor, który udzielił niedawno wywiadu portalowi kulturalnemu Inverse.

"Nie mogę zdradzić zbyt wiele, poza tym, że rzeczywiście trwają prace nad adaptacją. Czasami to niezwykle dziwne – te całe sekrety, ale tak, jestem w grze" – powiedział w rozmowie z dziennikarzem portalu.

Przeczytaj także

„Nie otwieraj oczu 2” – kiedy premiera?

Na razie niewiele wiadomo o samej produkcji, poza tym, że powstaje. Na wszelkie oficjalne informacje na temat ekipy filmowej i obsady musimy zatem jeszcze chwilę poczekać. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Sandra Bullock powróci do swojej roli. Z pierwszych informacji wynika bowiem, że akcja „Malorie” rozgrywa się w 12 lat po wydarzeniach z oryginału.

Czytaj także: Gwiazda "Szybkich i wściekłych" w zwiastunie makabrycznego horroru "Random Acts of Violence".

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.