10.05.2017 18:47

Powstanie film dokumentalny o Tupacu Shakurze

Uznawany za jednego z najwybitniejszych reżyserów brytyjskich XXI wieku, Steve McQueen nakręci film dokumentalny o tragiczne zmarłym raperze.

Powstanie film dokumentalny o Tupacu Shakurze
foto: East News

Steve McQueen, reżyser nagrodzonego Oskarem filmu „Zniewolony. 12 Years a Slave”, w swoim kolejnym projekcie przedstawi życie jednej z największych gwiazd hip hopu - Tupaca Shakura. Zarządca majątku artysty, Tom Whalley oraz wytwórnia Amaru Entertainement ogłosili, że studio White Horse Pictures Nigela Sinclaira oraz Jayson Jackson połączą siły i wyprodukują z Amaru autoryzowany dokument o ikonie rapu. Jackson oraz Sinclair (odpowiedzialny m.in. za „The Beatles: Eight Days A Week – The Touring Years”) wyprodukują film wraz z Nicholasem Ferrallem oraz Whalley. Producentem wykonawczym będą Gloria Cox, ciotka Shakura, oraz Jeanne Elfant Festa z White Horse.

Choć kariera muzyka, aktora i poety trwała raptem 5 lat, udało mu się wywrzeć ogromne wrażenie na słuchaczach z całego świata. Fanem zamordowanego w 1996 roku artysty jest również Steve McQueen:

"

Jestem niezwykle poruszony i podekscytowany, że mam szansę poznać historię życia legendarnego artysty. Gdy uczęszczałem na nowojorską szkołę filmową w 1993 roku, pamiętam, że świat hip hopu oraz mój przenikały się z Tupaciem. Mało kto błyszczał tak jak 2Pac. Nie mogę doczekać się współpracy z jego rodziną, by opowiedzieć nieupiększoną historię tego utalentowanego człowieka. "

Kamil Dachnij
Tagi: News