Powstanie film na podstawie gry „Duke Nukem”
Kamil Dachnij
16.06.2017 14:07
Powstanie film na podstawie gry „Duke Nukem” Fot. kadr z filmu

Gry wideo i kinematografia to połączenie, które w 9 na 10 przypadkach kończyło się totalnym fiaskiem. Czy kultowa gra przełamie czarną serię?

Studio Gearbox Software wyjawiło, że powstanie adaptacja słynnej serii „Duke Nukem”, która po raz pierwszy pojawiła się w 1991 roku i doczekała się trzech głównych kontynuacji i kilku spin-offów. Informację można przyjąć z niemałą obawą, bo wszyscy wiemy, jak kończy się próba przeniesienia fabuły gry wideo do świata filmu – wystarczy spojrzeć na „Postala” Uwe Bolla czy „Assassin’s Creed” z Michaelem Fassbenderem. Jedynym w miarę znośnym rezultatem był pierwszy „Resident Evil” z 2002 roku.

To jednak nie powstrzymuje ostatnio wytwórni filmowych przed kolejnymi projektami zainspirowanymi grami, bo będziemy mieli adaptacje „Uncharted” z Tomem Hollandem, „Rampage” z Dwaynem Johnsonem, „Tomb Raidera” z Alicią Vikander czy reboota serii „Resident Evil”. Tak duże zainteresowanie oznacza jedno – Hollywood szuka kolejnego sposobu, aby zarabiać duże pieniądze, a jak wiadomo gry stwarzają podobny potencjał franczyzowy, co filmy komiksowe.  

Teraz do tej listy dołączy niepoprawny politycznie „Duke Nukem”. Randy Pitchford, dyrektor generalny Gearbox Software, zdradził, że są bardzo blisko dobicia targu z dużym studiem Hollywoodzkim:

Pracujemy nad Duke Nukem! Nie mogę tego jeszcze ogłosić, ale było mnóstwo propozycji ze strony wytwórni filmowych. Jesteśmy właśnie w trakcie zawierania umowy z wielkim studiem filmowym. To są dokładnie ci ludzie, którzy powinni zająć się tym projektem. Zobaczymy co się wydarzy, ale jestem pewny, że będzie to prawdziwa rzecz.

Co ciekawe, Hollywood od końca lat 90. próbuje stworzyć adaptację na podstawie „Duke Nukema”. Wówczas producent „Mortal Kombat” Lawrence Kasanoff dowodził projektem, który jednak utknął w miejscu na dobrą dekadę. Gdy w 2009 roku pojawiła się szansa na wystartowanie projektu, Gearbox wykupiło prawa do serii gier, co skutecznie zabiło film. Jednak wychodzi na to, że po wielu latach oczekiwania wreszcie pojawiły się konkrety. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.